RTX 2070 Super için monitör Tavsiyesi

crazy_vefa

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu
Merhabalar. Arkadaşıma yayın yapması ve oyun oynaması için sistem topladık. Monitör konusunda fikirlerinize ihtiyacımız var. Kasa içerisinde yer alan bütün parçalar toplandı. Geriye diğer dış ekipmanlar ve monitör(ler) kaldı sadece.

Sistem:
AMD Ryzen 7 3700X
MSI X570-A PRO
Gigabyte RTX 2070 Super
T-Force 2x16GB 3200MHz
Samsung 970 EVO Plus 500GB
Seagate Barracuda 2TB
FSP Hydro 700W 80+ Bronz PSU
Xigmatek Aurora 360mm Sıvı Soğutma

Bu sistem kullanılarak yayın yapılacak ve kendisi mekanik direksiyon seti ile birlikte F1 oynayacak. İlk etapta 2 adet monitör alacak, ilerleyen süreçte üçüncü monitörü de (aynısı olmak koşuluyla) alacak.

Hal böyle olunca 3 adet 144 veya 240 Hz şeklinde FHD monitör mü alsak yoksa 2070S'ten dolayı 2K monitör mü alsak tam emin olamadım. F1 haricinde 3 monitör oyun için pek fazla kullanılmayacak fakat yayında chat, stream ve ikincil yan ekran olarak kullanmayı düşünüyor.

Bu sebeple 2K ve FHD arasında ayrım yapmak için sizlere fikir sormak istedim.

Merhabalar. Arkadaşıma yayın yapması ve oyun oynaması için sistem topladık. Monitör konusunda fikirlerinize ihtiyacımız var. kasa içerisinde yer alan bütün parçalar toplandı. geriye diğer dış ekipmanlar ve monitör(ler) kaldı sadece.

sistem:
AMD Ryzen 7 3700X.
MSI X570-A PRO.
Gigabyte RTX 2070 Super.
T-Force 2x16 GB 3200MHz.
Samsung 970 Evo Plus 500GB.
Seagate Barracuda 2TB.
FSP Hydro 700W 80+ bronz PSU.
Xigmatek Aurora 360mm sıvı soğutma.

Bu sistem kullanılarak yayın yapılacak ve kendisi mekanik direksiyon seti ile birlikte F1 oynayacak. İlk etapta 2 adet monitör alacak, ilerleyen süreçte üçüncü monitörü de (aynısı olmak koşuluyla) alacak.

Hal böyle olunca 3 adet 144 veya 240 Hz şeklinde FHD monitör mü alsak yoksa 2070S'ten dolayı 2K monitör mü alsak tam emin olamadım. F1 haricinde 3 monitör oyun için pek fazla kullanılmayacak fakat yayında chat, stream ve ikincil yan ekran olarak kullanmayı düşünüyor.

bu sebeple 2K ve FHD arasında ayrım yapmak için sizlere fikir sormak istedim.

Ekran değil de o anakart yerine B450 almak daha mantıklı değil mi giriş seviyesi bir X570 yerine yüksek model B450 almak daha mantıklı geliyor açıkçası bana yanlış mı düşünüyorum?

Ekran değil de o anakart yerine B450 almak daha mantıklı değil mi giriş seviyesi bir X570 yerine yüksek model B450 almak daha mantıklı geliyor açıkçası bana yanlış mı düşünüyorum?
B450 anakartlara 4000 serisi desteği bile kullanıcı baskısı ile geldi. X570 gibi en güncel chipset anakartı almak olur da soket değiştirmezse 5000 serisi işlemcilerde kesin desteklenir diye düşündük. Ayrıca potansiyel PCIex gen4 destekli donanım alınırsa onun da desteği var nihayetinde. Belki B550 alınabilirdi öyle bir yorum yapsaydınız kesinlikle haklısınız derdim mutlaka fakat giriş de olsa güncel bir sistem istedik. Zaten sıvı soğutma olacak, işlemci yüksek boost frekanslarda kalabilir. Overclock gibi bir düşüncemiz de yok, VRM'ler normal seviyede olsa da yeterli olur bence.

RTX 2070 Super için 2K çözünürlükte bir monitör ideal olur.

O ekran kartına 2K yakışır be.

Fakat F1 veya benzeri oyunları 3 monitörlü kurulumda oynayacak. 3 tane 2K monitör 2070 Super'i üzer mi onu bilemediğimizden dolayı bu konuyu açmak istedim.

Normal şartlar altında tek monitör olsa mutlaka 2K alırdık fakat 3 adet olacağı için üçü de 2K olursa ekran kartından yana ihtimalleri göz önünde bulundurmak istedik.

En hızlılardan ve kaliteli. GYSNC destekli yükseklik ayarlı. 2K gereksiz işlemci güçlü zaten.
FHD yeterli mi diyorsunuz? 3 tane 2K monitörü beslemek de sıkıntı olabilir gibi geldi zaten bana.

Geri
Yukarı