RTX 2070 Super için sistem önerisi

Bilgisayar falan toplamayacaktım aslında, ama 2070s geleceği için bir sistem toplayayım dedim. Son olarak 144Hz bir monitör önerirseniz çok sevinirim.

Bilgisayar falan toplamayacaktım aslında, ama 2070s geleceği için bir sistem toplayayım dedim. Son olarak 144Hz bir monitör önerirseniz çok sevinirim.

Ben topladım ama abartarak topladım. İstersen daha ucuza yine gayet güzel ve güçlü bir sistem toplayabiliriz. Monitör olarak 2K alman daha iyi olur. Cevabına karşılık diğer mesajımda monitörde öneririm.

Ben topladım ama abartarak topladım. İstersen daha ucuza yine gayet güzel ve güçlü bir sistem toplayabiliriz. Monitör olarak 2K alman daha iyi olur. Cevabına karşılık diğer mesajımda monitörde öneririm.

Ya ben de çok güçlü bir sistemin bu kadar pahalı olacağını beklemiyordum, biraz aşırıya kaçmış bu sistem :D. Daha ucuza nasıl bir sistem olursa güzel olur. Bir de monitör olarak hangi markayı almalıyım?

Bu yeterlidir. Fazlasına para vermeye gerek yok.

Not: Kasayı değişebilirsin. Benim sevdiğim bir kasa olduğu için koydum. Başka modeller de olabilir.

@Uchiha Shisui bileşenlerde bir problem mi var ? Gözümden kaçmış olabilir.

Son düzenleme:
Yukarıda atılan sistemde alınabilir, biraz daha iyisi olsun dersen attığım sistemde güzel.
Kasa tercihini tamamen kendime göre yaptım. Cooler Master TD500 bakabilirsin hoşuna giderse. Bir sürü model var. Monitör için anlayan birisine soralım, öneri yapacaktır. @LaMorte

@Touh

Kasa konusunda madem bütçe sınırı yoksa MAG Forge tercih edilmemeli. İşlemcide daha üste çıkılabilir. Anakart hususunda VRM başarısına göre Aorus Master ve Gaming Edge Wi-Fi daha makul olur. Sıvı soğutmada da kasa değişikliğine göre 360 mm'lik bir ürüne yönelmek gerekir.

Asıl tavsiyemdir ki:

@Touh

Kasa konusunda madem bütçe sınırı yoksa MAG Forge tercih edilmemeli. İşlemcide daha üste çıkılabilir. Anakart hususunda VRM başarısına göre Aorus Master ve Gaming Edge Wi-Fi daha makul olur. Sıvı soğutmada da kasa değişikliğine göre 360 Mm'lik bir ürüne yönelmek gerekir.

Hocam burada üzgün atılacak bir durum yok. Bu yaptıklarım tamamen konu sahibinin bütçesine bağlı. RTX 2070 Super için R5 3600'den R9 5900X'e kadar yolu var.(veya muadili Intel işlemciler.) Bu aralıkta alacağı bileşenler onun işini görür. Benim burada yaptığım sistem orta maliyette bir sistem, daha yükseği veya düşüğü olabilir bu konu sahibine kalmış. Dediğiniz öneriler elbette iyi ancak hepsi bütçeye bakıyor.

Geri
Yukarı