RTX 2070 Super tam güçte çalışmıyor

Bir de bazen FPS düşüyor.
BF1 oynadığımda ekran kartı gücü çok kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2070 süper 2K monitör içinmiş, benim monitör 1080P. Tam güçte kullanmıyor, işlemci i5 9600K RAM 16 GB.

evet 2k için ama full HD de tam güç kullanmıyor diye bir şey söz konusu değil. Nvidia ayarlarına bakın 3d görüntü ayarlarından ekran kartının performansını seçebilirsiniz. bunun dışında denetim masasından güç seçeneklerine bakın . belki düşük güç tüketimin de falan kalmıştır.

1080P çözünürlükte 2070 kartımı 9700K işlemci ile %90-99 arası kullanıyorum. Oyundan oyuna değişiyor tabii bu fakat hiçbir oyunda fps sıkıntısı yaşamadım. Sizin işlemciniz bir tık düşük kalmış 1080P monitöre göre fakat kaliteli ve güzel bir soğutucunuz var ise OC rehberlerine bakıp OC yapabilirsiniz. % kaç kullanım oluyor şu an ekran kartınız ?

bütçe yetseydi alıcaktım i7 9700k yetmedi i5 9600k aldım
dsr aç tım 97 98 oldu teşekürler işelmeci 40 bilen oldu

Son düzenleme:
Ekran kartının illede %99 da çalışacak diye bir kaide yok. Benim monitör 144hz olduğundan, en yüksek ayarlarda 144hz' e sabitledim. Oran %70 %90 arası gidip geliyor. Herhangi performans kaybı yaşamıyorum.

9600k işlemcili sistemimde Bf5 oynuyorum.
Sırasıyla Rx 480, RTX 2060, AMD R9 270X kullandım şu an RTX 2070 kullanıyorum.
Battlefield 5 AMD ekran kartlarında ayar kısınca kartın kapasitesi dahilinde daha fazla FPS veriyor. NVIDIA kartlarda zaten aldığın yüksek FPS'i daha da arttırmak için ayar kısınca beklediğim kadar FPS artışı olmuyor.
Bunları denerken MSI AFTERBURNER ile işlemci ve ekran kartı kullanımını izledim.

Özetle: BF5'te grafik ayarlarında Future Frame Rendering'i açınca işlemci kullanımı coşuyor ve FPS'in gözle görünür biçimde artıyor. Bu yüksek işlemci kullanımı işlemci darboğazı yaratmıyor ama. Sanki oyun motoru an be an işlemcinin o anda kullanılmayan kısımlarını kullanıyor gibi. Discord gibi arka plandaki hiçbir şey aksamıyodu çünkü.
Bf5 64 kişilik Conquest modunda Nvidia kartları verimli kullanamıyor niyeyse.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı