RTX 2070 Super vs RX 5700 XT

Kaplanbjk006

Kilopat
Daha fazla  
Sürekli kafamı kurcalıyor ve fikrim değişip duruyor. Atacağım modellerin arasında sürekli gidiyorum:

Şunu da belirtmek istiyorum. Galax GTX 1060 ex-OC kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım. Elimdekini satıp yeni sistem alacağım ve kalan parçalar ekran kartı dışında belli. Performans testlerini bayağı bir inceledim. Ancak bu her şey tabii ki değil. Tüketeceği güç, ilerleyen oyunlarda çok meraklısı olmasam da bazı sağlayacağı teknolojiler, baş ağrıtmayan sürücü desteği bazı kriterlerim. Sormak istediğim hangisini tercih etmemi tavsiye edersiniz? Nedenleriyle beraber güzel bir fikir alışverişi yapmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli kafamı kurcalıyor ve fikrim değişip duruyor. Atacağım modellerin arasında sürekli gidiyorum:

Şunu da belirtmek istiyorum. Galax GTX 1060 ex-OC kullanıyorum ve bir sıkıntı yaşamadım. Elimdekini satıp yeni sistem alacağım ve kalan parçalar ekran kartı dışında belli. Performans testlerini bayağı bir inceledim. Ancak bu her şey tabii ki değil. Tüketeceği güç, ilerleyen oyunlarda çok meraklısı olmasam da bazı sağlayacağı teknolojiler, baş ağrıtmayan sürücü desteği bazı kriterlerim. Sormak istediğim hangisini tercih etmemi tavsiye edersiniz? Nedenleriyle beraber güzel bir fikir alışverişi yapmak istiyorum.
Tabi 2070S sürücü desteği ve stabillik olarak daha iyi ama 5700XT model ile de arasında 1000 liradan fazla fark var. Ben olsam sürücü sorunu olma ihtimalini göze alıp 5700XT alırdım ama hiç riske girmeyim, bütçem var zaten 2070S almak beni zorlamaz dersen 2070S al.

Burda onemli olan RTX ve DLSS teknolojileri ne kadar dikkatinizi cekiyor? Rx5000 serisi icin boyle bir teknoloji yazilimsal olarak ilerleyen gunlerde gercek kullanicilarla bulusturulacakmis ama ne kadar saglam olur bilemem. Rx5700 sahibi olarak hicbir sorunla karsilasmadim ve asiri mutluyum bu kartla. 2070s ve Rx5700xt performans olarak hemen hemen aynilar. Ikisi de uzmez ama bildigim kadariyla AMD tarafi yazilim olarak bir seyleri batirsada kartlarina ciddi destek veriyor. Mesela 20.4.2 guncellemesinde 200 puan daha fazla aldim bir onceki surume gore benchmarklarda.

Üst segmentte AMD tercih sıralamasında değil maalesef.
DLSS2 teknolojisi ile RX5700'le aradaki farkı ciddi anlamda açıyor. RTX teknolojisi bu kartlarda sorunsuz çalışıyor. Teknolojik anlamda daha yüksek bir kart. Tavsiyem RTX2070Super ille alacaksan.
Fakat yeni kartlar gelmek üzere ben beklemeni tavsiye ederim.

Arada güzel bir fiyat farkı var. RTX2070S tavsiyemdir ama RTX kullanmayacağım ve Render almayacağım derseniz RX 5700XT alabilirsiniz.

Kardeşim yeni 5800XT geliyor büyük ihtimallede 5500 bandında gelir bence 5800XT leri bekle hemde raytracing özelliği olacak 2070s alıp 5800xt çıkınca üzülme rdna 2 çok iyi olacak bende şahsen 5700xt var raytracing meraklısı değilim hali hazırda oyunlar ultrada zaten şahane gözüküyor raytracing için düşük fps ye değmez birde dlss olayı var dllss eski oyunlarda yok mesela gta v ben gta v de readeon image sharpening açıyorum üstüne %90 upscaling yapıyorum mis gibi 8x msaa da advanced graphics full de 120 fps alıyorum bence direk karar verme derim he birde yazılıma gelelim yazılımda aman aman problemler görmedim ben hatta hiç görmedim diyebilirim yazılımdan pek anlamam ama kart gayet stabil çalışıyor fps drop , fpsin aniden çakılması gibi bir durumla hiç karşılaşmadım biraz uzun oldu ama :D .

Yaklaşık 5 aydır MSI RX 5700 XT Mech OC modelini kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Bildiğim kadarıyla bu ekran kartı ilk çıktığında sorunlu bir kartmış, fakat gelen güncellemeler ile bu sorunlar kaldırılmış. Yani şu anlık bir sıkıntım yok.

RX 5700XT çok daha iyi emin olun sapphire modelinden kuzenim aldı öbür kuzenimde 2080 vardı onun gözü kaldı 2080'den fazla fps alıyor 10 fps civarı o.c ile 20 fps oluyordu arada 1000TL olduğundan kesinlikle 5700XT.
Yaklaşık 5 aydır MSI RX 5700 XT Mech OC modelini kullanıyorum. Şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. Bildiğim kadarıyla bu ekran kartı ilk çıktığında sorunlu bir kartmış, fakat gelen güncellemeler ile bu sorunlar kaldırılmış. Yani şu anlık bir sıkıntım yok.
Hocam ısı değerleri nasıl o model çok ısınıyor felan diyorlar TUF modelinden sonra fiyatıda ucuz diğer modellere göre.

Geri
Yukarı