RTX 2070 ve I9 9900K Sistem Açılışta Güç Kesilmesi ve Tekrar Açılma

HARUNAYAYDIN

Decapat
1 ay önce yeni bir sistem topladım.

• I9 9900K
  • Asus TUF Z390 Pro Gaming
  • 32 GB Corsair 3200 MHz RAM
  • Gigabyte RTX 2070 Windforce
  • CoolerMaster sıvı soğutucu
  • 512 GB SSD
  • CoolerMaster Masterbox GM5 Kasa

Bilgisayarı açarken power tuşuna bastığımda; açılıp, sonra aniden gücü kesip tekrardan çalışıyor. Yeniden başlatma modunda bu olmuyor. Sadece, bilgisayarı kapatıp tekrardan açtığımda oluyor. Sizce bunu her seferinde yapması normal mi? Ne gibi bir öneride bulunursunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ay önce yeni bir sistem topladım.

• I9 9900K
  • Asus TUF Z390 Pro Gaming
  • 32 GB Corsair 3200 MHz RAM
  • Gigabyte RTX 2070 Windforce
  • CoolerMaster sıvı soğutucu
  • 512 GB SSD
  • CoolerMaster Masterbox GM5 Kasa
Bilgisayarı açarken power tuşuna bastığımda; açılıp, sonra aniden gücü kesip tekrardan çalışıyor. Yeniden başlatma modunda bu olmuyor. Sadece, bilgisayarı kapatıp tekrardan açtığımda oluyor. Sizce bunu her seferinde yapması normal mi? Ne gibi bir öneride bulunursunuz?
RAM'leri kanallara düzgün yerleştirdiniz mi? Genelde RAM kanalı ayarı yaparken böyle olur. Anakart kendini ayarlar. RAM yerleştirme kuralları var.

PSU kablolarını kontrol edin, işlemciye güç verdiğinizden emin olun, PSU nun yeterli olduğundan emin olun, Belki Sata power takılmamıştır ama sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı