RTX 2070 ve Ryzen 5 2600X Sistem Düşük FPS Sorunu

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Sistemim;
  • MSI RTX 2070 Gaming Z
  • Ryzen 5 2600X
  • MSI B450 Gaming Plus
  • G.SKILL Aegis 16 GB DDR4 3000MHz (8x2)
  • Silverstone Essential Series 650W +80
  • Adata 120 GB SSD
  • WD Blue 1 TB HDD
  • LG 25UM58-P 60 Hz 2560x1080 Monitör
PUBG'de ayarlarımı ultra 1080p yaptığımda 120-130 FPS alıyorum, ayarlarımı very low 1080p yaptığımda da hemen hemen aynı FPS'i alıyorum.

Ayriyeten Sanhok haritasında Bootcamp'e atlarsam paraşütteyken FPS 40-50'ye kadar düşüyor, indikten 1-2 dakika sonra FPS kendini toparlıyor.

1080p ultra ayarlar ile bir fotoğraf;

ultra.jpg

1080p very low ayarlar ile bir fotoğraf;

verylow.jpg

1080p ultra ayarlar ile %65-90 arası GPU kullanımı gidiyor geliyor %90 nadir oluyor.
1080p very low ayarlar ile %30-40 arası GPU kullanımı gidiyor geliyor.

Şimdi şöyle bir şey var i5 9600K işlemciye geçin 1080p için diyenler var, %40 GPU kullanımını %100'e çıkartacak mı i5 9600K işlemci?
Eğer öyleyse anında alacağım.

144Hz monitör satın almak istiyorum ve 144 FPS üstüne çıkamadığım için alamıyorum, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

İşlemcinin alt çekirdeklerine bakmak gerek. PUBG oyunu Intel işlemcileri seviyor çünkü tek çekirdek performansı Ryzen işlemcilere göre daha üstün. i5 9600K gibi bir işlemci ile daha fazla performans alacağını düşünüyorum.
İşlemci ekran kartını beslemekte zorlanmıyor. Burada daha fazla performans alması için ekran kartını yükseltmemiz gerekiyor. İşlemci zaten görevini yapıyor. Sorun ekran kartında yada oyunda.

İşlemci ekran kartını beslemekte zorlanmıyor. Burada daha fazla performans alması için ekran kartını yükseltmemiz gerekiyor. İşlemci zaten görevini yapıyor. Sorun ekran kartında yada oyunda.
Hocam ekran kartını niye yükselteyim 2070 düşük bir ekran kartı mı?
Ekran kartımı yükseltip 2080 Ti modeline geçsem bile very low ayarlarda yine GPU kullanımı düşük olacak.

Hocam ekran kartını niye yükselteyim 2070 düşük bir ekran kartı mı?
Ekran kartımı yükseltip 2080 Ti modeline geçsem bile very low ayarlarda yine GPU kullanımı düşük olacak.
Hocam ben sana yükselt demiyorum. Arkadaşa örnek verdim sadece.

Dediğim gibi forumdaki çoğu kişinin deyimine göre. Ekran kartının %100'ünü çoğu zaman kullandıramazmışız. Aynı soruyu bende onlara sordum. Ayarlarımı düşürüp GPU kullanımımı artırayım ve daha çok FPS alayım böyle bir yol varmı dediğimde herkes bana olmadığını söyledi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı