RTX 2070 yeni driver sonrası düşük FPS

Dariahlazatova

Decapat
Merhaba öncelikle yardımınıza ihtiyacım olduğunu belirtmek isterim. Bildiğiniz üzere NVIDIA RTX 20 serisi için 456.38 adlı driveri yayınladı. Driver sonrası çoğu kullanıcının FPS'i yükselirken önceki sürümden kalan problemim hala çözülmedi. 452.06 adlı driveri yükledikten sonra çoğu oyunda -40 -30 civarı FPS kaybı yaşadım hatta 2007 Crysis isimli oyunda ciddi şekilde droplar yiyorum MSI Afterburner yazılımını kullanarak CPU/GPU kullanım değerlerine bakıyorum ama herhangi bir darboğaz söz konusu değil. Konu hakkında NVIDIA'ya mail attığımda kendilerinin verdiği cevap ekran kartımı ve bilgisayarımın güç tüketimini maksimum seviyeye getirmelerini istememdi Ryzen 5 3600 işlemci ve ASUS ROG STRIX RTX 2070 8G ekran kartını kullanmaktayım. DDU programı ile driveri silip eski driverleri yüklememe rağmen sorunum çözülmedi yardımcı olabilir misiniz lütfen.

Oyun ayarlarını resetle aynı sorunu yaşadım.
Geri dönüşün için teşekkür ederim. Resetlemekten kastın nedir ayarları değiştiriyorum sonra eski haline getiriyorum fakat sorunum hala düzelmiyor
Sanırım sebebi şey olabilir FPS'in düşmesinin sebebi yeni driverden sonra ayarlar eskimiş olabilir.

452.06 adlı driverden sonra oldu problemim. Bu o driverden sonra çıkan bir driver yani sorunumun çözülmesi için 456.38'i bekledim fakat düzelmedi.

Yeni Driver sıkıntı yaşatıyor herkeste. Bekleyip göreceğiz hocam.
Masaüstünden NVIDIA denetim masasını açıp 3D aygıtların yöneticisine gelip FPS ayarlarını yapabilirsin eğer bilmiyorsan Unlost'un FPS arttırma videosunu izle oradaki ayarlar eskimiş olabilir.
Unlost'un FPS arttırma videosu saçma. Yapma, daha beter olur.

Masaüstünden NVIDIA denetim masasını açıp 3D aygıtların yöneticisine gelip FPS ayarlarını yapabilirsin eğer bilmiyorsan Unlost'un FPS arttırma videosunu izle oradaki ayarlar eskimiş olabilir.

Cevabın için teşekkürler fakat öyle bir şey olduğunu zannetmiyorum driverlerin amacı önceki sürümde olan problemleri çözüp daha stabilize bir şekilde çalıştırmak olduğunu düşünüyorum. Ki FPS ayarlaması yapmama gerek yok kartım güçlü fakat gereken gücü alamıyorum nedense.
Yeni driver sıkıntı yaşatıyor herkeste. Bekleyip göreceğiz hocam.

Unlost'un FPS arttırma videosu saçma. Yapma, daha beter olur.

Bence de haklısınız fakat bir önceki sürümde yaşadığım problemi yeni sürümde çözmeleri gerekiyordu. Çoğu kişide FPS artışı ve daha stabilize bir deneyim sunarken bende hala değişen bir şey yok ne yazık ki.
@Recep Baltaş konuya bakabilir misiniz lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı