RTX 2070S - i5 10400 CS:GO ve Battlefield 5'te darboğaz

• Konuyu başlatan f0ze
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 624

f0ze

Kilopat
Selamlar arkadaşlar 3 ay önce topladığım bilgisayarımda CS:GO ve Battlefield 5'te darboğaz takılma sorunları ile boğuşuyorum. Bu takılma sorunları beni çıldırtmaya başladı. Battlefield 5 1080p Ultra ayarlar - RTX kapalı şekilde 120-160 arası FPS, CS:GO'da ise 1280-960 en düşük ayarlarda 390-580 arası FPS alıyorum. Ama her iki oyunu oynarken de sağa sola dönerken milisaniyelik takılmalar yüzünden oyunlardan keyfi dahi alamıyorum. Acaba herhangi bir çözümü var mı? Çözüm bulamazsam ekran kartımı satıp daha düşük bir model ekran kartı almayı planlıyorum.

Sistem bilgilerim.

RTX 2070 Super.
i5 10400.
16 GB RAM.

RTX 2070 ve 9600K ile 1080P çözünürlükte BF5'te darboğaz yaşıyordum. 9700KF'ye geçince sorunum çözüldü. O işlemci ve ekran kartıyla 1080P'deki durumu düşünemiyorum bile. İşlemci ağlıyordur ''Aga beni sal'' diye:)

Şu an birkaç kapattığım ayarı açınca Battlefield 5 de sorun kalmadı :D şaka gibi biraz daha test edip detaylı yazacağım. Test ettim. Oyunu takılma olmadan akıcı bir şekil de + 120 FPS üzeri oynayabiliyorum. Tek sorun CS:GO onu da artık idare edeceğiz herhalde.

Dosya Ekleri

• ayar.png
    ayar.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 36
  • FPS.png
    FPS.png
    3,8 MB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:
Şu an birkaç kapattığım ayarı açınca Battlefield 5 de sorun kalmadı :D şaka gibi biraz daha test edip detaylı yazacağım. Test ettim. Oyunu takılma olmadan akıcı bir şekil de + 120 FPS üzeri oynayabiliyorum. Tek sorun CS:GO onu da artık idare edeceğiz herhalde.
FPS çok düşük o ekran kartına göre. Kendi sistemime göre yaptığım ayarları ve kaç FPS aldığım videoyu paylaşacağım müsait olunca.
Ayarlar ve gameplay:
1.jpg
2.jpg
3.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sizin ayarları uyguladım. Evet FPS artışı oldu. Ama ultura ayarlardan kısmış olduk :D acaba sizin NVIDIA 3D ayarlarınızı paylaşır mısınız?

Sizin ayarlarınız ile test.

Dosya Ekleri

• xxxxx.png
    xxxxx.png
    3,3 MB · Görüntüleme: 44

Geri
Yukarı