RTX 2070S sistem FPS kaybı

Skygge

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayarımda yavaşlama ve oyunlarda FPS kaybı yaşamaktayım. 2 gün öncesine kadar böyle bir problemim yoktu. Bilgisayarı kapadım ertesi gün açıp oyuna girdim ve normalde 200 FPS aldığım oyundan değişken olarak 25 ila 45 FPS almaya başladım. Başta belki driver sorunu olduğunu düşünsem de bilgisayarımda da yavaşlama söz konusu. Yine de bilgisayarıma format attım. Ancak formattan sonrada değişen bir şey olmadı. Bana problem donanımsal geliyor ancak emin olamıyorum. İşlemci için Prime95 programını kullandım. Herhangi bir hata vermedi. Daha önce birkaç defa Memtest uygulamasını RAM için kullandım. RAM'lerimde de sıkıntı çıkmadı ki yakın zamanda kullandım. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek olan varsa çok sevinirim.

Bilgisayar özellikleri:
Intel i7 6700 işlemci.
MSI Z170-A GAMING M3 anakart.
G.Skill 16 GB RAM.
RTX 2070 Super ekran kartı.
480GB SSD.
1TB HDD.

Son düzenleyen: Moderatör:
2070S kullanıyorum FPS kaybı gibi bir şey yaşamadım şu anlık.
3800X.
B550 MSI anakart a Pro.
Corsair 2x8 RAM.
750W Cooler Master PSU.
Sizden ricam PSU marka model yazar mısınız acaba?

2070S kullanıyorum FPS kaybı gibi bir şey yaşamadım şu anlık.
3800X.
B550 MSI anakart a Pro.
Corsair 2x8 RAM.
750W Cooler Master PSU.
Sizden ricam PSU marka model yazar mısınız acaba?
Bende 750W Cooler Master PSU bu modeli kullanıyorum
Darboğaz olsa bile hissettirmez, yani çok az miktarda yapar, o da işlemcinin çok kullanıldığı oyunlarda olabilir, İ7 6700 güzel bir işlemci. Siz dediğim gibi GPU, CPU kullanımlarına ve sıcaklık değerlerine bakın, sonra sorunu anlarız.
1080 Ti RTX 2080'e yakın performans gösteren bir kart.
@Skygge Oyun içi işlemci-ekran kartı, RAM kullanımı, sıcaklıklar gibi değerleri paylaşın bizimle. Ekran kartı ve işlemcinin çalışma hızlarını da ekleyin. MSI Afterburner kullanabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekte değerleri görebilirsiniz. FPS değerini eklememişim ancak geforce experience üzerinden FPS'yi açıp baktığımda 20 ila 60 FPS arasında gidip geldiğini gördüm ki bu oyunda (sea of thieves) 110FPS'nin altına indiğini görmedim açıkçası. ortalama 130-165 FPS arasında çalışıyor

capture.png

Son düzenleme:
Bende 750W Cooler Master PSU bu modeli kullanıyorum.

Ekte değerleri görebilirsiniz. FPS değerini eklememişim ancak GeForce Experience üzerinden FPS'yi açıp baktığımda 20 ila 60 FPS arasında gidip geldiğini gördüm ki bu oyunda (Sea of Thieves) 110FPS'nin altına indiğini görmedim açıkçası. Ortalama 130-165 FPS arasında çalışıyor.

Eki Görüntüle 808095

Eğer ekran kartın oyun kastıran oyunlardada % 85 90'ı geçmiyor ise sebep bu olabilir.

Farklı bir ekran kartıyla ve farklı bir güç kaynağı ile test yaptım ancak sonuç yine aynı. Hatta bugün sabah memtes yaptım orda da sorun çıkmadı. FPS kaybı devam ediyor

Yeni konular

Geri
Yukarı