RTX 2080 Ti monitör önerisi

horzorot

Hectopat
Uzun zamandır kasa toplamadım hiç en son 2006 yılında toplamıştım. Son 5-6 yıldır da laptop kullanıyorum. Artık minimum özellikte oynamaktan bezdiğimden dolayı gaming bir kasa toplamaya karar verdim. Düşündüğüm sistem bu şekilde her türlü öneriye açığım. Gereksiz masraf yapmışsın dediğiniz nokta varsa açıklayarak neden diğer parçayı önereceğinizi de yazarsanız çok sevinirim. Bu konularda bayağı geri kalmışım. Son olarak monitör tavsiyesi rica edeceğim. Düşüncem 4k olması yönünde, bu sisteme 2k kullanmak biraz haksızlık olur gibi geliyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
373069

Hard diskin bence çok kötü, en az 7200 RPM olmalı.
Güç kaynağın aşırı pahalı ve 1200W olması gerekenden çok daha fazla.
Aynı ekran kartını daha ucuza bulabilirsin. Aynı şekilde diğer tüm ürünler ederinden pahalı, seçtiğiniz sitede.
Kasa konusundaki yorumum, bence çok pahalı, bir kasaya o parayı vermek saçma, ordan kısıp güzel SSD'ler alabilirsin.
FPS değerin en üst seviyede olmasa da olur diyorsan 4K diyorum. İlla FPS yüksek olsun diyorsan 2K kullanabilirsin.

Hdd'yi sadece depolama amaçlı kullanacağım için rpm değerine dikkat etmemiştim, dediğin gibi 7200 olarak değişirim.
Psu kaç W yeterli olur 1000 ideal mi yoksa daha az mı olmalı?
Fiyat dediğin gibi bu sitede pahalı maksadım seçtiğim parçaları listelemekti.
Kasa olarak herhangi bir tavsiyeniz var mı?
Monitör dediğin gibi 4k'da oynarsam max 60 fps ancak görürüm, zaten 4k monitörler de genelde 60hz uygun fiyatlıları. daha üstleri inanılmaz pahalı, her zaman 4k oynamayacağım içinde bir yandan 2k 144hz mi olsa diye de düşünmüyor değilim.

Hdd'yi sadece depolama amaçlı kullanacağım için rpm değerine dikkat etmemiştim, dediğin gibi 7200 olarak değişirim.
Psu kaç W yeterli olur 1000 ideal mi yoksa daha az mı olmalı?
Fiyat dediğin gibi bu sitede pahalı maksadım seçtiğim parçaları listelemekti.
Kasa olarak herhangi bir tavsiyeniz var mı?
Monitör dediğin gibi 4k'da oynarsam max 60 fps ancak görürüm, zaten 4k monitörler de genelde 60hz uygun fiyatlıları. daha üstleri inanılmaz pahalı, her zaman 4k oynamayacağım içinde bir yandan 2k 144hz mi olsa diye de düşünmüyor değilim.

7200 RPM altı tam bir eziyete dönüşebilir. Kasa olarak başka arkadaşlar öneri sunarlar, çok kasa inceleyen biri değilim ama seçtiğinizin fiyatı gerçekten çok fazla. Önerim en iyi soğutmayı sağlayabilecek kasayı seçmen.

Devamlı oyun oynayacak isen 2K seçmelisin bence, 2 sene sonra çıkacak AAA oyunlarda 4K'da yüksek FPS alamayacaksın, kart zorlanacak. 144 HZ'nin üstünde HZ veren 2K monitörlere de bakabilirsin.

Alttaki 4lü ve ssd güzel tercih ama arkadaşımızında dediği gibi pahalı ve o denli bir sıvı soğutucuya gerek yok ve o PSU yu çok abartı seçmişsiniz elinizdeki sistem oldukça yeni nesil o kadar güç tüketmez sisteminizin efektif güç tüketimi 450-500w civarı çıkar ki ucu ucuna tercih yapmayım ve daha az zorlansın derseniz 750-850w arası gold bir psu işinizi görecektir. O sisteme güzel bir full tower yakışır bence hem sistem güzel bir hava sirkülasyonuna sahip olur hemde ilerdeki genişletmelerde çok daha rahat edersiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Uzun zamandır kasa toplamadım hiç en son 2006 yılında toplamıştım. Son 5-6 yıldır da laptop kullanıyorum. Artık minimum özellikte oynamaktan bezdiğimden dolayı gaming bir kasa toplamaya karar verdim. Düşündüğüm sistem bu şekilde her türlü öneriye açığım. Gereksiz masraf yapmışsın dediğiniz nokta varsa açıklayarak neden diğer parçayı önereceğinizi de yazarsanız çok sevinirim. Bu konularda bayağı geri kalmışım. Son olarak monitör tavsiyesi rica edeceğim. Düşüncem 4k olması yönünde, bu sisteme 2k kullanmak biraz haksızlık olur gibi geliyor. Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 373069
Kasa ve güç kaynağı çok pahalı onlardan kısarak 1 TB Nvme M2 almak daha mantıklı olabilir. Monitör 4K 100-120 HZ bakmalısın.

373454

Yardımda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Yapılan yorumları dikkate alarak şöyle bir değişiklik yaptım ve itopya yerine incehesapta topladım. Önceki haline göre fiyatı biraz daha makul oldu. Monitörde ekli haldeyken toplamda 28000tl ediyor. Hala değişmem gerektiğini düşündüğünüz bir nokta varsa belirtirseniz çok sevinirim. Monitör olarak bunu buldum aradığım özellikte (ips, 2k, 165hz ve gsync destekli).

Eki Görüntüle 373069
2080 ti lightning z yerine asusun rog strix modeline bakmanı öneririm yada msi gaming x trio. Lightning z aşırı pahalı. Ama eğer superclock yapacaksan lightning z den devam.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı