RTX 2080 Ti ve i9 9900K Sistem Toplama

Monitörüm var şuan 4K bir monitör. İşlemci, anakart ve sıvı soğutma işini 10. Nesile erteledim. Anakartım MSI olduğu için ekran kartını MSI al diye yazdılar ASUS alsam bir sorun olur mu acaba?

Anakart ve Ekran Kartı aynı marka olunca hiçbir şeye etki etmiyor. ASUS alırsan MSI göre 10 derece daha az ısınacak ekran kartın haberin olsun ve ASUS olan hem daha ucuz hem daha az ısınıyor haberin olsun.

Anakart ve Ekran Kartı aynı marka olunca hiçbir şeye etki etmiyor. ASUS alırsan MSI göre 10 derece daha az ısınacak ekran kartın haberin olsun ve ASUS olan hem daha ucuz hem daha az ısınıyor haberin olsun.
RGB ışıkların senkronize olması için söylemiştim. O kadar para verip de ışıkların kafasına göre yandığını görmek çok sinir bozucu olmalı.

Bildiğimiz bütün sistemi yeniliyorsunuz gibi yani sıfıra çekmiş oluyor gibi oluyorsunuz o zaman bir tane daha sistem alın hem belki ilerde yayın açarsınız olmaz mı?

Bence Gaming X Trio modeli ile Gaming Trio modeli arasında fark yok. Zaten yazdım, arada fiyat farkına değecek en ufak bir fark yok diye. Ucuz olan Gaming Trio modelini öneririm. 32GB gereksiz değil, 4K ultra ayarlarda kullanılacak ve uzun süreli bir değişiklik olur. Asus Rog Strix de çok iyi modeldir ama ben MSI'dan yanayım.

ASUS zaten daha çok güvendiğim bir firma açıkcası fakat MSI'ın da kendi uygulamaları hoşuma gitti. Gerçi ekran kartında fark etmez NVIDIA her türlü sonuçta.

Sadece oyun oynuyorsanız 32 GB RAM gereksiz olur.

Sadece oyun oynamıyorum. Tasarım yapıyorum, render alıyorum, yayın yapıyorum vs...

Bildiğimiz bütün sistemi yeniliyorsunuz gibi yani sıfıra çekmiş oluyor gibi oluyorsunuz o zaman bir tane daha sistem alın hem belki ilerde yayın açarsınız olmaz mı?

Şuan için Anakart ve İşlemciden vazgeçtim zaten. Ekran kartı ve Ram yükselteyim yeterli. Şuan zaten yayın açıyorum bu arada :)

Bence Gaming X Trio modeli ile Gaming Trio modeli arasında fark yok. Zaten yazdım, arada fiyat farkına değecek en ufak bir fark yok diye. Ucuz olan Gaming Trio modelini öneririm. 32GB gereksiz değil, 4K ultra ayarlarda kullanılacak ve uzun süreli bir değişiklik olur. Asus Rog Strix de çok iyi modeldir ama ben MSI'dan yanayım.

Fiyat farklarına bir bakayım da ona göre karar vereyim o zaman.

Render, yayın yapmayacak; sadece oyun oynayacaksan tek ekran kartı değişikliği yeterli gelir. Şimdi alırsın 9900K seneye atıyorum 10900K çıkar bu sefer onunla değiştirmek istersin bunun sonu yok. 7700K, 2K ve 4K çözünürlük için 2080 Ti'ye bence yeterlidir.

Render, yayın yapmayacak; sadece oyun oynayacaksan tek ekran kartı değişikliği yeterli gelir. Şimdi alırsın 9900K seneye atıyorum 10900K çıkar bu sefer onunla değiştirmek istersin bunun sonu yok. 7700K, 2K ve 4K çözünürlük için 2080 Ti'ye bence yeterlidir.

Render alıyorum her gün, yayında yapıyorum her gün. 2080 TI alırsam beni en kötü 4 sene rahat götürür diye düşünüyorum. 4K çözünürlüğe 7700K yeterse 2021 e doğruda yeni işlemciyi falan alırım işte anakartla birlikte hepsi değişir. GTX1080 Kesinlikle 4K için yeterli değil çünkü.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı