RTX 2080 Ti vs Titan XP

gkhan37_37

Hectopat
Daha fazla  
Ben bilgisayar toplayacağım. Mesleğim Mimarlık. Autocad, 3ds Max, Photoshop, Sketchup vs. programları kullanan birisiyim. Renderler alan birisiyim. Bunun yanında güncel oyunlarıda rahatlıkla oynamak isteyen birisiyim. Bu yüzden bir araştırma içerisine girdim. Nvidia'nın Titan XP kartını yakından inceledim ve isteklerimi karşılayacak nitelikte olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında bugünlerde çıkan Rtx 2080Tİ ekran kartını da gördüm. Konu ile ilgili beni aydınlatacak olanlar olursa çok sevinirim. İki kart arasında hangisini gönül rahatlığı ile almalıyım. Hangisi diğerine göre daha iyi özelliklere sahiptir.
gtx-2080-ti.jpg
nvidia-titan-x.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
ANAKART : ASUS ROG MAXIMUS IX FORMULA
EKRAN KARTI : Bu konuda belirsizim. RTX 2080Tİ mi yoksa Nvidia Titan Xp mı bilmiyorum.
İŞLEMCİ : Min. İntel Core İ7 param yeterse İ9 olmasını istiyorum.
RAM : Corsair Dominator Platinum ddr4 3200mhz 64 Gb

Böyle bir sistem kurma düşüncem var mümkün olduğunca bunu yapmaya çalışacam.

Şöyle bende almayı düşünüyorum. Ve açıkçası forumlarda ve bazı arkadaşlarım sürekli birşeyler getirdiklerini ve bir sıkıntı çıkmadığını söylüyorlar.

İşin yasal kısmı yurtdışından;
büyük için yanında 430 Euro'yu geçmiycek.
Küçük için sınırlama yok diye biliyorum.
Eğer yurtdışından getirceks biz son bir önerim, 21 Kasım (kara cumayı) beklemeniz ve ciddi anlamda kar yapıp sisteminizi daha da yükseltmeniz olacaktır.
Bence zaten render için bir sistem toplayacaksın.
Bence AMD thirridtiriper(yazımını bilmiyorum ): ) bir sistem toplamanın öneririm. Örnek:
Sistem Tavsiyeleri – Ağustos 2018 - Technopat
Bide bütçe belirtirken mümkünse dolar cinsinden toplamaya çalışırım.
oldum olası AMD yi sevemedim bir ön yargıyla yaklaşıyorum sanırım ama İntel daha iyi geliyor bana desen ne biliyorsun diye hiç bişey anlmıyorum ama yıllardır İntel kullanıyorum. Benim tek sıkıntıya sokan ekran kartı seçiminde hala aklım titan xp mı yoksa rtx 2080 ti mi ebay da titan xp 1.100 $ civarında rtx 2080ti 2.000$ civarında. Bana yorumlarda titana o kadar para verilmez eskide kaldı diyenler olmış ekran kartı kıyaslama sitelerinde titan xp neredeyse tüm karşılaştırmalarda önde piyasalardaki ekran kartlarına göre

oldum olası AMD yi sevemedim bir ön yargıyla yaklaşıyorum sanırım ama İntel daha iyi geliyor bana desen ne biliyorsun diye hiç bişey anlmıyorum ama yıllardır İntel kullanıyorum. Benim tek sıkıntıya sokan ekran kartı seçiminde hala aklım titan xp mı yoksa rtx 2080 ti mi ebay da titan xp 1.100 $ civarında rtx 2080ti 2.000$ civarında. Bana yorumlarda titana o kadar para verilmez eskide kaldı diyenler olmış ekran kartı kıyaslama sitelerinde titan xp neredeyse tüm karşılaştırmalarda önde piyasalardaki ekran kartlarına göre
Sende haklısın açıkçası bende öldüm olası Intel kullandım ama bir zaman sonra insanı aptal yerine koyuyorlar. F/p ürünü ve çoklu çekirdek performansı(render için çok önemli biliyorsunuz.) Açısından kesinlikle AMD ama bunu tartışmayalım. Amacımız size en uygun sistemi toplamak bu yüzden hem amd hemde Intel sistem toplayalım siz seçin en iyisi.

Sende haklısın açıkçası bende öldüm olası Intel kullandım ama bir zaman sonra insanı aptal yerine koyuyorlar. F/p ürünü ve çoklu çekirdek performansı(render için çok önemli biliyorsunuz.) Açısından kesinlikle AMD ama bunu tartışmayalım. Amacımız size en uygun sistemi toplamak bu yüzden hem amd hemde Intel sistem toplayalım siz seçin en iyisi.
Aynen öyle peki ekran kartı siz olsanız hangisini alırdınız

Ben olsam 2080ti için biraz beklerim. Tam bir otursun diye. Öncelikle quadro serisinden ortalama veya yüksek bir kartı uygun fiyata almaya çalışırım. Çünkü bu kartlar render için yüksek performans ve ortalama oyun için yeterlidir.
Sistemleri de 4 farklı sistem önermeyi düşünüyorum size ama şu anda evde değilim, o yüzden eve gidince atarım.

Şimdilik aklınızdan soruları yanıtlayan ilk.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı