RTX 30 ekran kartlı Monster Tulpar almayın

Radeon RX 5500M

Hectopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Geçen seneki Tulpar T7 v20.2 modelinde bilen bilir, mux sorunu vardı. Bilmeyenler için açıklıyorum. BIOS'tan mux Switch ile Intel grafik kartını devre dışı bırakınca ya BIOS bozuluyordu ya da ekrana hiçbir görüntü gelmiyordu. Aynı durum şu an satışta bulunan modeller içinde geçerli maalesef. Bu mux Switch ile iGPU (Intel grafik kartı) devre dışı bırakmazsam ne olur derseniz, performans olarak 2060 civarı (hatta daha kötü) bir performans elde ediyorsunuz. Anlayacağınız paranızla yazık oluyor. Şu an sadece V21 serisinde var bu sorun, v20.3 ne durumda bilmiyorum ancak onunda alınmasını tavsiye etmiyorum. Bu sorunu yaşayan arkadaşa mux Switch'i kullanmaması söylenmiş. (Kendi düşüncem: RX 5600M laptopumda CS:GO'da rahatlıkla 144+ FPS alıyorum, 3060'lı bir laptopta 90 ile 150 arasında gidip gelen FPS almak istemezdim.) Şu anlık almanızı tavsiye etmiyorum tavsiye ettiğim kişilere karşı mahcubum, alanlar mux Switch özelliğini kullanmasınlar.
Sorun yaşayan arkadaş:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam belki elinde monitörü olan arkadaşlarım HDMI ile bağlarsa tamamen RTX 3060 kullanabilir.

Hocam geçen gün öneren siz değil miydiniz?

Hocam yazıda da belirtmiş. Sadece ucuzluğuna göre alınabilir olduğunu söylemişti @Radeon RX 5500M hocam. Zaten elimize ulaşınca geçen seneki gibi sorunlar var mıdır göreceğiz demişti. Hemen saldırmayın.

Millete almayın etmeyin diyeceğinize üreticilere haber verin veya geri bildirim gönderin. Bu hatalardan haberdarlar ise çok sürmeden düzeltilecektir. Bir hata olduğunda kendilerine gönderebilirsiniz. İlgileneceklerini düşünüyorum... 👾

Gayet güzel olduğunu söyleyen ve sıkıntısızca kullananlar da var.

Geri
Yukarı