RTX 3000 serisi dizüstülerin performansı düşük

yalcintr

Picopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Ben de açıkcası sizler gibi 3000 serisi laptopları merakla bekliyordum. Laptoplara çıkmadan önce 2 katı, 3 katı FPS değerleri verilecek deniyordu ama gelin görün ki 3070 Max P yani gücü kısılmamış kart ile 2070 Super arasında 10 FPS oynuyor oyunlarda. Alta video bırakıyorum. Hep birlikte yorum yapalım tartışalım, varsa başka test kaynakları paylaşalım, aklımızdaki soru işaretleri gitsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba arkadaşlar,

Ben de açıkcası sizler gibi 3000 serisi laptopları merakla bekliyordum. Laptoplara çıkmadan önce 2 katı, 3 katı FPS değerleri verilecek deniyordu ama gelin görün ki 3070 Max p yani gücü kısılmamış kart ile 2070 Super arasında 10 FPS oynuyor oyunlarda. Alta video bırakıyorum. Hep birlikte yorum yapalım tartışalım, varsa başka test kaynakları paylaşalım, aklımızdaki soru işaretleri gitsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ekran kartı küçültülünce biraz performans gider ama kaynak doğru ise 2070s almak daha karlı.

Max-p'de nasıl gücü kısıtlamıyorlar? Yoksa ben mi yanlış biliyorum?
Zaten 3000 serisi laptopların Ryzen 5000 harici alınası bir yanı yok bence.

MAX-Q o dediğiniz, maxp olanlar normal.

Merhaba arkadaşlar,

Ben de açıkcası sizler gibi 3000 serisi laptopları merakla bekliyordum. Laptoplara çıkmadan önce 2 katı, 3 katı FPS değerleri verilecek deniyordu ama gelin görün ki 3070 Max p yani gücü kısılmamış kart ile 2070 Super arasında 10 FPS oynuyor oyunlarda. Alta video bırakıyorum. Hep birlikte yorum yapalım tartışalım, varsa başka test kaynakları paylaşalım, aklımızdaki soru işaretleri gitsin.

Hocam masaüstünde olan performans artışlarından sonra herkes beklentiye girdi. Ama evet ben böyle bir artış bekliyordum. Tamda yerinde tahmin ettim. 3060 2080 diyen var, 3070 2080 ile eşittir.

bu Max- P yani performans kartı gücü kısılmamış Max Q olanlar ise daha düşük güç sergiliyor yani testteki kart Max Q olsaydı aradaki 10 fps farkları dahada azalırdı. 3060 ekran kartı sanırım 2070 denginde veya 2060 -2070 arası birşey olucak bakalım daha fazla test ile daha kesin sonuçlar çıkmaya başlar ortaya artık çıkıyor yavaştan testler.

Kimse 3-4 kat demedi, laptopların alabileceği maksiumum güç değerleri çok fazla oynayamadığı için aşırı bir değişim olmaması normal. Yinede her zaman yeni teknoloji çok daha iyidir.

Tabii ben olsam yine 2070 yerine 3060 tercih ederim ama arada fiyat farkı yok ise yoksa 3060 2-3K fazla fiyatlara çıkar ise alınacak bir kart olduğunu düşünmüyorum 3070 tercih edilmeli mininum ya da 2070s.

3060 modelleri 2070s modellerinden daha ucuza çıktı Amerika'da. Bu yüzden daha ucuza aynı performans gibi oldu sanırım. Tabi TR de fiyatlar tutarsız.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı