RTX 3000 serisi hakkındaki düşünceleriniz ve Türkiye fiyatı

JusTaUseR

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Gerçekten etkileyici bir etkinlikti. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda gerçekten merak ettim. Beni üzen bazı şeyler vardı. Misal 3070'in G6X yerine G6 ile gelmesi. Tsmc 7nm yerine Samsung 8nm (10nm+) kullanması. 3080 ve 3070'nin daha fazla VRAM'li versiyonlarının olmaması. Ve gerçekten titan daha havalıydı niye 3090 yaptılar adını onu hala çözemedim. Yeni gelen teknolojiler ile NVIDIA yine daha büyük kitlelere hitap etmeye çalıştığını belli etti. Ben en çok etkileyen gecikme sürelerini azaltan şey oldu (tam anlayamadım ne olduğunu ama sevdim galiba). Onun dışında CoD cold war ve Cyberpunk 2077'nin RTX'li havalı fragmanlarını da gördük. Ben kısacası ürünleri, yeni teknolojileri ve özellikle etkinliği sevdim. Şimdi çoğu kişiyi etkileyecek olay fiyatlar...
  • 3070: 499 dolar.
  • 3080: 699 dolar.
  • 3090: 1499 dolar.
Kısacası 3070 ve 3080, 2070S ve 2080S'in fiyatına çıktı ve bence bayağı iyi bir fiyatlandırma. 3090 zaten titanın bir türevi olduğundan o beni pek ilgilendirmiyor. Ama merak edenler için 2080 Ti'ın ilk tanıtım fiyatından 100 dolar daha pahalıya çıktı. Ki bu saydığım kartlar çıktığından beri ucuzladı yani 3080'in gelipte çıkar çıkmaz 2080S fiyatına çıkacağını sanmıyorum. Bu arada bu fiyatlandırma başlangıç fiyatı yani bu fiyatlardan başlayacak kartlar. Bence 3090 dışında makul. En azından kara cumaya da pek bir şey yokken kara cumada ucuza alınabilir gibi. Son olarak birkaç soru ile bitireyim yazıyı. Sizce bu kartların çıktığında göreceğimiz Türkiye fiyatları ve 2-3 aya düşecekleri fiyatları ne kadar olur? Ve daha düşük ya da araya yerleştirilecek modeller daha tanıtılır mı ve fiyatları ne olur? Son olarak da bu ve ileride tanıtılacak kartlar Türkiye'ye ne zaman gelir? Biliyorum müneccim değilsiniz sadece tahmin istiyorum sizden. Bu arada söylemeyi unutmuşum 3080 Eylül 17'de, 3070'de Ekim'de satışa çıkacakmış (Türkiye'de değil). 3090 için bir tarih verilmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de fiyatlarda herhangi bir düşüş olmaz fazla ümitlenmeyin bence. Ülkemize ben Avrupa ile aynı tarihlerde gelmesini bekliyorum, NVIDIA o konuda Türkiye'de çok aktif çünkü.

Genel olarak çok güzel bir sunumdu resmen geleceği gösterdi herifler ama bir Türk vatandaşı olarak ayrıca üzülerek izledim çünkü biliyoruz ki çoğu insan bu kartları alamayacak hatta yanından bile geçemeyecek. Yurtdışında yaşayan arkadaşlar ise şu an sevinçler içinde 2070 ve 2080'lerini ikinci el sitelerine koyup 3080 almak için plan yapmaya başladılar bile, ne diyim hayırlı olsun :)

Bu arada Türkiye fiyatları açıklanmış:

3070: 4800 TL
3080: 6700 TL

Türkiye'de fiyatlarda herhangi bir düşüş olmaz fazla ümitlenmeyin bence. Ülkemize ben Avrupa ile aynı tarihlerde gelmesini bekliyorum, NVIDIA o konuda Türkiye'de çok aktif çünkü.

Genel olarak çok güzel bir sunumdu resmen geleceği gösterdi herifler ama bir Türk vatandaşı olarak ayrıca üzülerek izledim çünkü biliyoruz ki çoğu insan bu kartları alamayacak hatta yanından bile geçemeyecek. Yurtdışında yaşayan arkadaşlar ise şu an sevinçler içinde 2070 ve 2080'lerini ikinci el sitelerine koyup 3080 almak için plan yapmaya başladılar bile, ne deyim hayırlı olsun :)

Bu arada Türkiye fiyatları açıklanmış:

3070: 4800 TL.
3080: 6700 TL.

Fiyatlar mükemmmel yalnız. 3070 bile 2080 Ti'dan daha güçlü. 13000 TL civarı sistem toplayanlar için mükemmel kartlar olacaklarından eminim. Ama gene de Big Navi'de beklenmeli. Belki daha iyi olur belki de NVIDIA rekabetten dolayı fiyatları biraz düşürür belli mi olur?

1598981657151.png

Genel olarak çok güzel bir sunumdu resmen geleceği gösterdi herifler ama bir Türk vatandaşı olarak ayrıca üzülerek izledim çünkü biliyoruz ki çoğu insan bu kartları alamayacak hatta yanından bile geçemeyecek.

Hocam 3060-3050 vs. duyurulacak daha. O kartlar da bence güçlü olacaktır.

Geri
Yukarı