RTX 3050 4 GB yeterli mi?

Oyun için ise ağır oyunlarda artık 6 GB VRAM bile zar zor yetiyor. Hafif oyunlar oynayacaksanız veya eski oyunlar onlarda yeterli olabilir.

Öldür öldür kartı GTX 550 ayarında falan de bir de.Günümüz oyunlar için yeterlidir orta ayarlarda akıcı bir şekilde oyun oynatır lakin herşeyi full+full oynayamassınız.

Oyun için ise ağır oyunlarda artık 6 GB VRAM bile zar zor yetiyor. Hafif oyunlar oynayacaksanız veya eski oyunlar onlarda yeterli olabilir.
Abartı olmuş hocam bende 3050TI versiyonu var aralarında ciddi fark yok. RDR 2 de oynadım God Of War da. Bana mısın demedi, tabii ayar çektim herşey en yüksekte oynamadım.

@ZesuN günümüz oyunlarında her ne kadar yeterli olsa da çoğu oyunu yüksek ayarda oynatmıyor. O kadar para verip aldığım bilgisayarda oyunları yüksek ayarda oynamak isterdim.

Evet de şahsen bende RTX 3050 Ti var dediğiniz gibi Ultra ayarlarda iyi bir performans vermiyor lakin diğer arkadaşın dediği gibi de hiçbir oyunu oynatmaz sadece eski oyunları oynatır demekte kartın hakkını yemek olur.Bu arada yüksek ayarlarda God of War falan da oynadım 60 FPS'de.

@ZesuN günümüz oyunlarında her ne kadar yeterli olsa da çoğu oyunu yüksek ayarda oynatmıyor. O kadar para verip aldığım bilgisayarda oyunları yüksek ayarda oynamak isterdim.

RDR2 ve Last of Us dışında çoğu oyunu yüksek ayarda oynatır. Ultra bile oynatır bazı oyunları.

Arkadaşlar laptop için RTX3050 4 GB yeter mi?

FIFA, CS, Valorant, ETS 2, PUBG, Warband2 gibi oyunlar için yeterlidir. RDR2, BF gibi ağır oyunlarda da düşük ayarlarda akıcı oynatır. Uygun fiyatsa ve bütçeni daha fazla aşamıyorsan iyidir 3050. RTX'lerde DLSS özeliği gerçekten fark ediyor ama sonuçta 4 GB bu da göz ardı edilemez ama iyi idare eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ZesuN yani dediğiniz doğru, oyunları oynatır da istenilen performansı verip vermeyeceği tartışılır.
@S54337 4 GB VRAM çoğu oyunu Ultra ayarlarda oynatmak için yetersiz. 4 GB VRAM ile Ultra ayarda oyun oynanmak isteniyorsa o oyunun 2015 ve öncesinde çıkış yapmış olması gerekiyor.

Hocam, şu eski oyun muhabbetleri gerçekten baydı, bilgisi olmayan herkes ezbere bu yorumu yapıyor. "yeni çıkan oyunları bu tarz ekran kartları oynatmıyor" demek ne kadar mantıklı? Hayır alakası yok bal gibi de oynatır. Öyle 30 FPS de değil 50-60'ta da oynatır. Burada mesele eski yeni oyun değil oyunun ağırlığı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı