RTX 3050 6 GB düşük FPS veriyor

O her zaman daha değişken olur, bir miktar margin error bırakabiliriz cihazların dieğr farklılıklarından ötürü. Ama tabii ki 2 kat fark olması absürt.

Yalnız elindeki alet sağlam, bu cihaz sorunu değil. 13500H videolarıyla kıyaslamak yine en doğrusu olacaktır. Eğer mux switch yoksa o da performansa doğrudan etki edecektir.
Mesela hocam i7 13700h ve i5 13500h arasında 100 fps fark olmaz diyorsanız şu videoya bir bakarmısınız benim cihazin aynisinin i7 hali ve 300 400fpshttps://youtu.be/HAH2Wb2_nKY

Mesela hocam i7 13700h ve i5 13500h arasında 100 fps fark olmaz diyorsanız şu videoya bir bakarmısınız benim cihazin aynisinin i7 hali ve 300 400fpshttps://youtu.be/HAH2Wb2_nKY
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Önemli olan senin cihazının aynısı olması. Öyle bir organik test görmeden kıyaslama yapamam maalesef. Attığın videolardaki işlemciler de, cihazlar da çok daha farklı.

Elimizde bir tane seninkinin aynısının testi var o da seninle aynı veriyor aşağı yukarı. Evet seninki 16 GB RAM ama CS:GO'da RAM bonusu yok denecek kadar az.

Önemli olan senin cihazının aynısı olması. Öyle bir organik test görmeden kıyaslama yapamam maalesef. Attığın videolardaki işlemciler de, cihazlar da çok daha farklı.

Elimizde bir tane seninkinin aynısının testi var o da seninle aynı veriyor aşağı yukarı. Evet seninki 16 GB RAM ama CS:GO'da RAM bonusu yok denecek kadar az.
Benim cihazımın aynısı sadece i7. Hocam nasil fark etmiyor en az 70 fps fark koyuyor. Hatta videolar var bakabilirsiniz csgoda ram çok önemli. 8gb ram yetmiyor.https://youtu.be/9H27plzSh7Y buda benimkinin i5 12. nesil ve 4gb vramli hali sonuç ortada. Benim 200ün altını görmeme lazim low ayarda

Benim cihazımın aynısı sadece i7. Hocam nasil fark etmiyor en az 70 fps fark koyuyor. Hatta videolar var bakabilirsiniz csgoda ram çok önemli. 8gb ram yetmiyor.https://youtu.be/9H27plzSh7Y buda benimkinin i5 12. nesil ve 4gb vramli hali sonuç ortada. Benim 200ün altını görmeme lazim low ayarda.

Ama bu videoda görüyor ve seninkiyle %100 aynı cihaz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ramin önemini youtube üzerinden bakarsanız farkı anlarsınız.1080 very high ayarlarda oynuyor ve vsync acik olabilir.

hatta ayri bir konu acicam kac fps almam gerektigiyle alakali

Ramin önemini youtube üzerinden bakarsanız farkı anlarsınız.1080 very high ayarlarda oynuyor ve vsync acik olabilir.

Tamam sen de en yüksek ayarlarda oyna nasıl performans aldığını kıyasla? Az önce attığın videoda görünmüyor muydu 11400H ile maksimum ayarlarda performansı. Demek ayarlar o kadar fark etmiyormuş.

Teknik servis cihaza sağlam diyor, 500K aboneli kanal aynı cihazı test edip bu performansı alıyor peki sen söyle sorun ne o zaman? Devamlı başka cihazlara ve donanımlara bakıp bu performansı almalıydım diyorsun o zaman o cihazları alsaydın?

Tamam sen de en yüksek ayarlarda oyna nasıl performans aldığını kıyasla? Az önce attığın videoda görünmüyor muydu 11400H ile maksimum ayarlarda performansı. Demek ayarlar o kadar fark etmiyormuş.

Teknik servis cihaza sağlam diyor, 500K aboneli kanal aynı cihazı test edip bu performansı alıyor peki sen söyle sorun ne o zaman? Devamlı başka cihazlara ve donanımlara bakıp bu performansı almalıydım diyorsun o zaman o cihazları alsaydın?
Attığım videardaki cihazlar 22 bin tl. Buna göre daha düşük modeller. Daha dusuk modeller bile boyle fps veriyorsa sizce sorun nerde.?

Bu videoda benimkinin aynisi high ayarlarda 237 fps almış valorantta . Csgo da hemen hemen öyle olur

Son düzenleme:
Bu videoda benimkinin aynisi high ayarlarda 237 fps almış valorantta . Csgo da hemen hemen öyle olur

Valorant oynadın mı peki? İndir dene bakalım nasıl bir fark var.

Valorantta 360 fpsleri bile gördüm. Fakat 140lara kadarda düşüyor genelde 150 230 arasi

Hocam bu cihaz kaç fps verir diye bir konu actim birisi 300 400 diyor birisi bundan daha dusuk sistemle high ayarda 200 aliyorum diyor

Valorantta 360 fpsleri bile gördüm. Fakat 140lara kadarda düşüyor genelde 150 230 arasi

Düşüşlere karşı arka planda hiçbir uygulama açık tutma, Chrome, Discord vb. Valorant bunlara hassas bir oyun, tabii sıcaklıklar da önemli.

Yani bu durumda Valorant ve CS:GO testleri aynı cihazın olduğu videolarda yakın değerler veriyorsa ortada bir sorun görünmüyor. "Kaynım 500 FPS almış, birisi 300 FPS aldım dedi" bunların bir geçerliliği yok bize organik testler lazım.

Geri
Yukarı