Çözüldü RTX 3050 95W ekran kartı 75W kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hockenheim

Hectopat
Yer
Adana
RTX 3050 95W ekran kartım ETS 2 ve Dying Light'ta 74-77 wattlarda dolaşıyor şu an.
Bilgisayarda yüksek sistem isteyen oyun olmayınca çok deneyemedim ama sizce bir sıkıntı var olabilir mi?
MSI Afterburner ile kontrol ettim ve FurMark'ta 1920x1080 77.7 watt görebildim en fazla.

1686768022253.png

s.gif

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bu tip bir şeyi Acer Nitro laptoplarda görmüştüm. RTX 3050 ve RTX 3050 Ti modellerinde Nitro sense menüsünden altta yer alan modlardan performans seçince 95W olarak çalışıyordu benchmarklarda. Benzer bir şey varsa bakmak gerek.
Bu tip bir şeyi Acer Nitro laptoplarda görmüştüm. RTX 3050 ve RTX 3050 Ti modellerinde Nitro sense menüsünden altta yer alan modlardan performans seçince 95W olarak çalışıyordu benchmarklarda. Benzer bir şey varsa bakmak gerek.

Çözüm
Şarj adaptörü kaç watt?
180W
Laptop marka modelin nedir?
Üreticinin kontrol uygulamasından performans moduna alman gerekiyor olabilir.
Nitro 5 AN515-58-57PT

deneyeceğim.

Evet performans moduna alınca 94..8-90 watt civarlarına geldi teşekkürler herkese.

Boost derken ne demek istediniz açıklar mısınız?

Bu ekran kartlarında normalde fabrika üretimi 75W güç tüketimi mevcut. Bu standart tüketim üstüne voltaj frekans akım yükseltmesi yaparak 95W güç tüketimine çıkartıyor bu performans modu. Eğer ki bu performans modu çalışmasaydı manuel olarak overclock işlemi yaparak bu güç değerlerini dengeli ayarlayarak 95W güç tüketimine çıkabilirsiniz. Tabii doğru ayarları yapmak gerek yoksa sorunlar çıkartabiliyor. Şu an için böyle bir manuel ayarlama yapmanıza gerek kalmadı. Performans işlevi çalışmasaydı son çare olarak önerilebilir.

Bu ekran kartlarında normalde fabrika üretimi 75W güç tüketimi mevcut. Bu standart tüketim üstüne voltaj frekans akım yükseltmesi yaparak 95W güç tüketimine çıkartıyor bu performans modu. Eğer ki bu performans modu çalışmasaydı manuel olarak overclock işlemi yaparak bu güç değerlerini dengeli ayarlayarak 95W güç tüketimine çıkabilirsiniz. Tabii doğru ayarları yapmak gerek yoksa sorunlar çıkartabiliyor. Şu an için böyle bir manuel ayarlama yapmanıza gerek kalmadı. Performans işlevi çalışmasaydı son çare olarak önerilebilir.
Bilgilendirme için teşekkürler.

Bilgilendirme için teşekkürler.
hocam merhaba, aynı sorun bende de var performans modunda olmasına rağmen 77-79 watt arası değerler full mark da Ryzen 5 6600H işlemcili model benimki.

hocam bende çalışmıyor performans modunda 78-79w arası değerler, manuel olarak nasıl yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı