RTX 3050 alınır mı?

Bütçe
Ortalama 20k

anilsahin

Centipat
Daha fazla  
3050'li bir sistem toplamayı düşünüyordum, forumlara bakınırken "şu zamanda 3050 almak çok saçma olur, çok kötü, onun yerine 1660 Super almak daha mantıklı" diyenlerin olduğunu gördüm, arada 2000 TL fiyat farkı da oluyordu. 3050 düşünme sebebim yeni bir ekran kartı olmasıydı, RTX/DLSS kullanma düşüncem yoktu, sadece oyunlarda FPS olarak iyi bir performans almayı düşünüyorum düşünceleriniz nelerdir/3050 yerine başka bir öneriniz var mıdır?
EDİT: bütçeye girdiğim miktar toplam sistem içindir.

3050'li bir sistem toplamayı düşünüyordum, forumlara bakınırken "şu zamanda 3050 almak çok saçma olur, çok kötü, onun yerine 1660 Super almak daha mantıklı" diyenlerin olduğunu gördüm, arada 2000 TL fiyat farkı da oluyordu. 3050 düşünme sebebim yeni bir ekran kartı olmasıydı, RTX/DLSS kullanma düşüncem yoktu, sadece oyunlarda FPS olarak iyi bir performans almayı düşünüyorum düşünceleriniz nelerdir/3050 yerine başka bir öneriniz var mıdır?
Ben 3050 Tİ kullanıyorum gayet memnunum size de öneririm.

RTX/DLSS kullanma düşüncen yoksa gerek yok bence. Ben yerinde olsam RTX 3060 yada 3060Ti alırım. Bütçeni bilmiyorum ancak her zaman ileriye dönük güncel teknolojili ürün almak en mantıklısıdır. Zaten zamanla 1660 Super yeterli gelmemeye başladığında mecburen değiştirmek zorunda kalacaksın :)

20K bütçe için 3050 tabii ki alınmaz. Sistem toplamak için bir konu açın oradan yardımcı olalım.

Gayet de alınır. Nette kimse sorsan RTX 3090 kullanıyor zaten boş ver onları. Millet hala 1050 Ti sistem topluyor, 3050 bayağı bayağı iş görür, götürür. Önemli olan, neye kaç para ödediğiniz. Sadece FPS açısından düşünürseniz, RTX 2060 daha iyi olabilir bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet de alınır. Nette kimse sorsan RTX 3090 kullanıyor zaten boş ver onları. Millet hala 1050 Ti sistem topluyor, 3050 bayağı bayağı iş görür, götürür. Önemli olan, neye kaç para ödediğiniz. Sadece FPS açısından düşünürseniz, RTX2060 daha iyi olabilir bu arada.

Bu bakış açısıyla RX 6600 gibi kartları düz mantıkla elemiş bile oldunuz. RX 6600 2-3K daha uygun fiyata varken ve çok daha güçlüyken gidip daha güçsüz ama daha pahalı bir kart almanın mantığı yok, alınmaz. Nette herkes 3090'da kullanmıyor ayrıca, sadece sağlıklı düşünebiliyoruz.

Giriş seviyesi NVIDIA ekran kartları bu piyasada hak ettiğinden daha pahalıya satılıyor. 6000 TL'ye bulacağınız 3050 yerine RX 6600 almak performans açısından çok daha mantıklı. Keza 2060 da mantıklı değil, aynı fiyata 6600XT bulunuyor ve aradaki performans farkı devasa. NVIDIA almakta kararlıysanız en azından 3060 öneririm, AMD'deki rakiplerine daha yakın performans veriyor diğer kartlara göre.

Bu bakış açısıyla RX 6600 gibi kartları düz mantıkla elemiş bile oldunuz. RX 6600 2-3K daha uygun fiyata varken ve çok daha güçlüyken gidip daha güçsüz ama daha pahalı bir kart almanın mantığı yok, alınmaz. Nette herkes 3090'da kullanmıyor ayrıca, sadece sağlıklı düşünebiliyoruz.
Yazdığınızla benim söylediğim alakasız. RTX 2060 olmaz RX 6600 olur, 6600 XT olur neyse. Bu zamanda 3050 alınmaz demek saçma, herhangi bişeyin alınma zamanı olmaz. Ödediğiniz fiyata karşılık alacağınız performans önemlidir.
Herkesin 3090 kullanıyor lafıda mübalağaydı biraz ama genel üslup böyle.

Yazdığınızla benim söylediğim alakasız. RTX 2060 olmaz RX 6600 olur, 6600 XT olur neyse. Bu zamanda 3050 alınmaz demek saçma, herhangi bişeyin alınma zamanı olmaz. Ödediğiniz fiyata karşılık alacağınız performans önemlidir.
Herkesin 3090 kullanıyor lafıda mübalağaydı biraz ama genel üslup böyle.
Aynı fiyata veya daha uyguna daha iyi kartlar varken alınmaz, alınmamalı. Kartın gücü veya güncelliği umurumda değil, daha uygun fiyata aynı şekilde güncel ve daha güçlü kartlar var. Bunlar varken alınmaz zaten.

Giriş seviyesi NVIDIA ekran kartları bu piyasada hak ettiğinden daha pahalıya satılıyor. 6000 TL'ye bulacağınız 3050 yerine RX 6600 almak performans açısından çok daha mantıklı. Keza 2060 da mantıklı değil, aynı fiyata 6600XT bulunuyor ve aradaki performans farkı devasa. NVIDIA almakta kararlıysanız en azından 3060 öneririm, AMD'deki rakiplerine daha yakın performans veriyor diğer kartlara göre.
RX 6600 modelini ben de düşündüm fakat AMD ekran kartları çok sıkıntılı oluyor diye biliyorum onun için çekindim biraz

Yeni konular

Geri
Yukarı