RTX 3050 i3 12100F sistem %1 ve %0.1 FPS değerleri çok düşük

• Konuyu başlatan uıop
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 168
  • Görüntüleme 3B

uıop

Hectopat
Sistem 145 gün önce İtopya'dan alındı ilk günden beri FPS droplar var bütün testler yapıldı 1 tane bile sorun çıkmıyor ama burada sanki kendini ele verdi gibi bütün oyunlarda %1 ve %0.1 FPS değerlerim bu şekilde FPS dropta oluyor bilgili olan arkadaşlar yardım edebilir mi? Ona göre İtopya servisine göndereceğim.

RTX 3050.
i3 12100F.
Goodram 2300 1700.
2x8 3200 RAM XMP on.

@Caner Uncu hocam bir bilginiz var mı?

@erengore @Commodore 64

Dosya Ekleri

• 1706548453431.png
    1706548453431.png
    142,5 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleme:
@Caner Uncu hocam bir bilginiz var mı?
Ben de kendi sistemimde FPS drop sorunu yaşıyorum, zaten FPS drop yaşadığın için %1 ve %0.1 değerlerin düşük çıkıyor. Kendim birçok yöntemi denememe rağmen olumlu bir sonuç elde edemedim.

Sorununun neyden kaynaklandığı konusunda kesin bir fikrim yok, birçok şeyden kaynaklı olabiliyor. Dilersen gönder, bi' baksınlar.

Ben de kendi sistemimde FPS düşmesi sorunu yaşıyorum, zaten FPS düşmesi yaşadığın için %1 ve %0.1 değerlerin düşük çıkıyor. Kendim birçok yöntemi denememe rağmen olumlu bir sonuç elde edemedim.

Sorununun neden kaynaklandığı konusunda kesin bir fikrim yok, birçok şeyden kaynaklı olabiliyor. Dilersen gönder, bi' baksınlar.

Öncelikle cevabın için teşekkürler sisteme yaklaşık 140 günden beri yapmadıgım test kalmadı 1 tane sorun bile çıkmıyor asla ama Minecraft'ta bile %1 FPS 50 %0.1 29 bir ara 150 oldu çok karmakarışık bir olay sisteme bir test yapsam sorunun neden kaynaklandıgının çıkma olasılığı yok mu?

Hazır sistem almadınız değil mi?

Disable Controls kutusunun tikini kaldırın ve ilk limitlere erişim hakkı sağlayın. Ardından Clamp tikini kaldırın ve iki değeri de 150 ayarlayın ve TTL yani Turbo Time Limit değerini 56 ayarlayın ki daha uzun vadeli çalışmak odaklı olsun. Ardından sistem 4. Güç limitine takılabilir düşük olasılıkla da olsa. Power Limit 4 değerini 1023 ayarlayın. Apply'a basın.

Ardından ilk düzenleme yaptığınız yerde ve Power Limit 4 hizasındaki Lock kutularını tikleyin. Apply'a basın.

Disable Controls kutusunun tikini kaldırın ve ilk limitlere erişim hakkı sağlayın. Ardından Clamp tikini kaldırın ve iki değeri de 150 ayarlayın ve TTL yani Turbo Time Limit değerini 56 ayarlayın ki daha uzun vadeli çalışmak odaklı olsun. Ardından sistem 4. Güç limitine takılabilir düşük olasılıkla da olsa. Power Limit 4 değerini 1023 ayarlayın. Apply'a basın.

Ardından ilk düzenleme yaptığınız yerde ve Power Limit 4 hizasındaki Lock kutularını tikleyin. Apply'a basın.

1706555426488.png

Apply tuşuna basıyorum hazır sistem İtopya'dan alınma

Uygulayıyim mi hocam hazır sistem

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 2100988

Apply tuşuna basıyorum hazır sistem İtopya'dan alınma

Uygulayıyim mi hocam hazır sistem
Uygulayın. Bir de FIVR ile Options C10 sekmelerinizi görebilir miyim?

Yerine göre C-State takılmaları azaltır.

Timer Resulation basmamız gerekebilir size bu arada eğer optimize değilse. Daha iyi olabilir.

Geri
Yukarı