RTX 3050 i3 12100F sistem %1 ve %0.1 FPS değerleri çok düşük

• Konuyu başlatan uıop
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 168
  • Görüntüleme 3B
Bence de bir şekilde kurtulmam lazım ama iade asla etmezler bence göndersem bilindik testleri yapıp sorun yok diye geri gönderirler

Yokmu GPU'nun sıkıntılı oldugunu belirleyebileceğimiz test

Eki Görüntüle 2103025

Şu an mesela Minecraft'ta sıkıntısız Shader var ondan %100 GPU
GPU'nun %100 olması zaten iyi bir şey, sıkıntı asıl %100 olmazsa başlıyor zaten.

GPU için düzgün bir test olarak belki OCCT araçlarını deneyebilirsiniz.

GPU'nun %100 olması zaten iyi bir şey, sıkıntı asıl %100 olmazsa başlıyor zaten.

GPU için düzgün bir test olarak belki OCCT araçlarını deneyebilirsiniz.

GPU kaç dk test yapayım burnln PassMark ile test yapmıştım sıkıntı çıkmamıştır OCCT De hangisi seçin ne kadar süre yapayım

VRAM testi 3D testi falan yapın.

Bence tüm testleri yapın ya.

Tamamdır eskiden 5 dk VRAM testi yapmıştım hata vermemişti bugün içinde haber edeceğim

Tamamdır tek tek 20 dk yeter mi?

1706699703153.png

Bu arada bu uygulama ile bütün her şeyime test yapmıştım sıkıntı çıkmamıştı ben yine de OCCT ile test yapıp bir 15 20 dk bugün içerisinde haber edeceğim teşekkürler ilgilendiğiniz için

Hiçbir testte sıkıntı çıkmadı powwerde AX512 ve SSE'yi kısa tuttum sistem 2 saattir testte oldugu için CPU ısındı normal o hiçbir uyarı almadım tek garibime giden CPU Stres testinde %100'den 70 60 seviyelerine düşüyor sonra 100 oluyordu

Tamamdır eskiden 5 dk VRAM testi yapmıştım hata vermemişti bugün içinde haber edeceğim

1706699703153.png

Bu arada bu uygulama ile bütün her şeyime test yapmıştım sıkıntı çıkmamıştı ben yine de OCCT ile test yapıp bir 15 20 dk bugün içerisinde haber edeceğim teşekkürler ilgilendiğiniz için

Hiçbir testte sıkıntı çıkmadı powwerde AX512 ve SSE'yi kısa tuttum sistem 2 saattir testte oldugu için CPU ısındı normal o hiçbir uyarı almadım tek garibime giden CPU Stres testinde %100'den 70 60 seviyelerine düşüyor sonra 100 oluyordu

1706717683605.png

Bu da M.2 SSD'nin testi

@erengore

1706718489847.png

VBIOS versiyonum burada var herhangi bir yanlışlık var mı?

@erengore Mesela şu anlık oyunda yaşadığım FPS droplarda hiçbir kullanımım düşmüyor ama FPS drop hissiyatı yapıyor bir şey bir şeye yetişemiyor bence monitör veya kabloyla alakası var ama GPU da da bir olay var gibi

Yapmam gerekn bir şey kaldı mı? @erengore ya da aklınıza gelen

Dosya Ekleri

• Power Auto.PNG
    Power Auto.PNG
    106,5 KB · Görüntüleme: 4
  • powwer avx512.PNG
    powwer avx512.PNG
    103,6 KB · Görüntüleme: 4
  • Power sse.PNG
    Power sse.PNG
    106,1 KB · Görüntüleme: 5
  • vram.PNG
    vram.PNG
    111,4 KB · Görüntüleme: 4
  • gpu2.PNG
    gpu2.PNG
    114,8 KB · Görüntüleme: 5
  • system.PNG
    system.PNG
    57,8 KB · Görüntüleme: 13
  • gpu1.PNG
    gpu1.PNG
    114,1 KB · Görüntüleme: 4
  • ram.PNG
    ram.PNG
    109,7 KB · Görüntüleme: 2
  • Linpack.PNG
    Linpack.PNG
    108,2 KB · Görüntüleme: 10
  • cpu.PNG
    cpu.PNG
    112,7 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:

Eki Görüntüle 2103047

Eki Görüntüle 2103365

Bu da M.2 SSD'nin testi

@erengore

Eki Görüntüle 2103387

VBIOS versiyonum burada var herhangi bir yanlışlık var mı?

@erengore Mesela şu anlık oyunda yaşadığım FPS droplarda hiçbir kullanımım düşmüyor ama FPS drop hissiyatı yapıyor bir şey bir şeye yetişemiyor bence monitör veya kabloyla alakası var ama GPU da da bir olay var gibi

Yapmam gerekn bir şey kaldı mı? @erengore ya da aklınıza gelen
Benim bir fikrim yok daha da yani elimden geleni yaptım ben artık. Bu arada kaliteli bir monitörle de test edin. Monitör drop hissettiriyor olabilir.

Benim bir fikrim yok daha da yani elimden geleni yaptım ben artık. Bu arada kaliteli bir monitörle de test edin. Monitör drop hissettiriyor olabilir.

Tamamdır bazı parametreleriniz yok demiştiniz diğer sayfalardaki resimlerde tam halini attım ondadamı yok bir de monitörüm TN panel panelinden dızzzzzz diye ses geliyor 60 Hz'e filan alınca renkler kayıyor

Tamamdır bazı parametreleriniz yok demiştiniz diğer sayfalardaki resimlerde tam halini attım ondadamı yok bir de monitörüm TN panel panelinden dızzzzzz diye ses geliyor 60 Hz'e filan alınca renkler kayıyor
Bu arada siz dönüştürücü mu kullanıyordunuz?

Sizin taktığınız portlarda da elektriksel olaylar meydana geliyor belirteyim. Dönüştürücüsüz sağlam bir bağlantı ile başka kaliteli bir monitörde deneyin tez vakit.

Bu arada siz dönüştürücü mu kullanıyordunuz?

Sizin taktığınız portlarda da elektriksel olaylar meydana geliyor belirteyim. Dönüştürücüsüz sağlam bir bağlantı ile başka kaliteli bir monitörde deneyin tez vakit.

Alfais marka HDMI to VGA marka pasif dönüştürücü vardı çıkarttım Dark'ın DP to VGA aldım NVIDIA denetim masasında VGA gözüküyor aktif dönüştürücü bir farkı yok oda aynı ama VGA kablosunda bir şey var bence bir de evdeki TV 60 Hz HDMI portu var ama internet çekemiyorum işte monitör arkadaşımda var BenQ 144 Hz

Alfais marka HDMI to VGA marka pasif dönüştürücü vardı çıkarttım Dark'ın DP to VGA aldım NVIDIA denetim masasında VGA gözüküyor aktif dönüştürücü bir farkı yok oda aynı ama VGA kablosunda bir şey var bence bir de evdeki TV 60 Hz HDMI portu var ama internet çekemiyorum işte monitör arkadaşımda var BenQ 144 Hz
VGA'dan verimli dönüştüremezsiniz ki.

Tez vakit düzgün monitörde düzgün bir bağlantı ile deneyin.

Ekran kartının veya işlemcinin throttle olması ondan kaynaklı olabilir mi en kısa zamanda almaya çalışacağım

Bu monitör AMD HD 6670 Xeon 3430 ikilisinde sıkıntı çıkarmadı ama GTX 750 Xen 3450 3.4 GHz de %100 darboğaz yaşattı CPU 100'den inmiyordu normaldede darboğaz olmaması lazımdı

Son düzenleme:

Geri
Yukarı