Çözüldü RTX 3050 Laptop "Bu GPU'ya bağlı ekran yok" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

turkwr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. NVIDIA RTX 3050 laptop GPU'ya sahibim. Bugün ekran kartını güncelledim ve resimdeki gibi hata almaya başladım. Şu anki sürüm 30.0.15.1295 sanırım bu yüzden Minecraft bile oynarken 40 FPS alıyorum. Ekranı nasıl GPU'ya bağlayabilirim?

1654441375317.png

Çözüm
Arkadaşlar sorunum çözüldü. Nasıl yaptığımı anlatıyorum. NVIDIA'nın kendi sitesinden driveri indirip GeForce Experience'yi kurdum. Ordanda sürücüyü indirdim. Sonrada eski sürümü indirdim. Şuan Minecraft'ta 500 FPS'i gördüm. Yardım eden herkese teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 1410267

Kurulu olarak gözüküyor.

Minecraft'ı NVIDIA üzerinden çalıştırdım. Fakat 40 FPS şaka gibi.

Eskiden Discord'dan arkadaşlarıma ekran paylaşımı açıyordum imleçten yanıp sönme gelmiyordu fakat şimdi yayın açında yanıp sönme geliyor imleçten.

O simge yeşil yanacak ancak harici bir monitör bağlamadığınız sürece asla o kısımda bir monitör ismi göremeyeceksiniz. Cihazınızda görüntü İGpu üzerinden panele iletiliyor. Nvidia devreye giriyor. Attığınız görüntüde de devrede zaten. Discord bile Nvidia üzerinde çalışıyor. Eğer performans sorunları yaşıyorsanız önceki sürümleri deneyin ya da aynı sürümü temiz kurun.

Merhaba. NVIDIA RTX 3050 laptop GPU'ya sahibim. Bugün ekran kartını güncelledim ve resimdeki gibi hata almaya başladım. Şu anki sürüm 30.0.15.1295 sanırım bu yüzden Minecraft bile oynarken 40 FPS alıyorum. Ekranı nasıl GPU'ya bağlayabilirim?

Eki Görüntüle 1410240
Nvidia denetim masası ayarlarınız ne durumda ? windows 11 kullanıyor iseniz masa üstüne sağ tık diğer seçenekleri göstere tıkladıktan sonra girebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1410267

Kurulu olarak gözüküyor.

Minecraft'ı NVIDIA üzerinden çalıştırdım. Fakat 40 FPS şaka gibi.

Eskiden Discord'dan arkadaşlarıma ekran paylaşımı açıyordum imleçten yanıp sönme gelmiyordu fakat şimdi yayın açında yanıp sönme geliyor imleçten.

@osos11 dediği gibi dene olmaz ise otomatik sürücü güncellemeyi kapat DDU ile temizlik yap ve MSI'nın sitesinden sürücüyü indirip manuel kur.
Sitedeki ile sendeki sürücülerin MB'si ve sürümü tutmuyor.

Muhtemelen NVIDIA'dan otomatik çekti sürücüyü bu sürücüden sorun çıkabilir.

O simge yeşil yanacak ancak harici bir monitör bağlamadığınız sürece asla o kısımda bir monitör ismi göremeyeceksiniz. Cihazınızda görüntü iGPU üzerinden panele iletiliyor. NVIDIA devreye giriyor. Attığınız görüntüde de devrede zaten. Discord bile NVIDIA üzerinde çalışıyor. Eğer performans sorunları yaşıyorsanız önceki sürümleri deneyin ya da aynı sürümü temiz kurun.

3 kez sürümü yeniden kurdum.
Nvidia denetim masası ayarlarınız ne durumda ? windows 11 kullanıyor iseniz masa üstüne sağ tık diğer seçenekleri göstere tıkladıktan sonra girebilirsiniz.
1654442725060.png
1654442736029.png

1654442744743.png

1654442758078.png

@osos11 dediği gibi dene olmaz ise otomatik sürücü güncellemeyi kapat DDU ile temizlik yap ve MSI'nın sitesinden sürücüyü indirip manuel kur.

Deneyeceğim.

DDU ile temizlik nasıl yapılır bilmiyorum. Discord verebilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı