Çözüldü RTX 3050 laptop "bu GPU'ya bağlı ekran yok" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
GPU etkinliği sayfasında böyle bir uyarı alıyorum. Bilgisayar işlemcinin dahili GPU'sunu mu kullanıyor?

1691675216062.png

Çözüm
mux-1.png

1.kısımda MUX Switch özelliği var.
2.kısımda yok.

1.kısımda laptop, araya dahili GPU girmeden direk harici GPU'yu kullanır.

2.kısımda gördüğün gibi harici GPU ve dahili GPU bağlı gibi gözüküyor, burada laptop görüntüyü dahiliden aldığı için hariciyi tam olarak kullanmaz. Tabii oyunlarda kullanır ama gene tam performans çalışmaz.

MUX Switch terimlerini tam olarak bilmediğim için elimden bu kadar geldi. Umarım yanlışım yoktur, varsa da bilenler el atar.

Buyur burada daha detaylı anlatıyor, bütçen ona el vermiştir belki ama yine de söyleyeyim laptop almadan önce iyi araştır 👍
mux-1.png

1.kısımda MUX Switch özelliği var.
2.kısımda yok.

1.kısımda laptop, araya dahili GPU girmeden direk harici GPU'yu kullanır.

2.kısımda gördüğün gibi harici GPU ve dahili GPU bağlı gibi gözüküyor, burada laptop görüntüyü dahiliden aldığı için hariciyi tam olarak kullanmaz. Tabii oyunlarda kullanır ama gene tam performans çalışmaz.

MUX Switch terimlerini tam olarak bilmediğim için elimden bu kadar geldi. Umarım yanlışım yoktur, varsa da bilenler el atar.

Buyur burada daha detaylı anlatıyor, bütçen ona el vermiştir belki ama yine de söyleyeyim laptop almadan önce iyi araştır 👍

Çözüm
Oyun haricinde laptop sürekli dahili GPU mu kullanıyor yani?
Evet dahili kullanıyor.

Attığım dakikadan itibaren baktığında mux açılan bir laptopta performans artışları olduğunu görürsün.
Nedense direk seçtiğim dakikaya atmamış, 2.47 dakikada başlıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@KenanBulutE hocam yazılım ve Adobe programlarını kullanmak için almıştım bu laptopu. RAM yükseltmesi yaparak 8x2 yapacağım. İşimi görür değil mi? Siz oyun harici dahili kullanır deyince şüpheye düştüm.

Problem yok gayet güzel laptopunuz, o programları da kullanırsınız rahat, bende zamanında 3050 Ti'lı MUX Switch olmayan Monster laptop kullanmıştım. Herhangi bir hata mesajı almıyorsunuz rahat olun. RAM takviyesi gerçekten çok işe yarıyor bende aynı şekilde 8 GB RAM'in yanına bir 8 daha ekleyip 8x2 yapmıştım, ciddi manada FPS ve genel performans artışı yaşamıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı