RTX 3050 laptop Minecraft'ta düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 11

hotaru

Centipat
Yer
Kamurocho
Daha fazla  
RAM
8x2 16 GB RAM
Ekran kartı
RTX 3050 4 GB
İşlemci
i7-11800H
50-80 FPS arasında değer alıyorum. Bu neden kaynaklı olabilir acaba nasıl düzeltebilirim bu durumu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• 2022-03-04_22.54.03.png
    2022-03-04_22.54.03.png
    795,2 KB · Görüntüleme: 117
Chunkları 32 ve her şeyi ultraya almadığınıza emin misiniz? Oyun ekran kartı değil CPU gerektiriyor.
Her Minecraft konusuna şunu yazmayın artık, işlemcisi 11800H onunla alakalı olmadığı kesin, yarısı gücünde işlemciler bile kaç kat fazla FPS alıyorlar bu oyunda.

OptiFine kurup oyun ayarlarından çözünürlüğü 4K yaparsanız çözülebilir ben öyle çözmüştüm ekran kartına yük bindirip FPS'i yükseltmiştim.

Her Minecraft konusuna şunu yazmayın artık, işlemcisi 11800h onunla alakalı olmadığı kesin, yarısı gücünde işlemciler bile kaç kat fazla FPS alıyorlar bu oyunda.

İşte zaten alakalı olduğu için saçma ya, istersen APU grafiklerle gir MC işlemci tabanlıdır. 11800h ile en az 400-600 FPS almasi gerekiyordu ekran kartsız. i3 11. nesil mobil işlemciler ekran kartı olmadan en az 300 FPS veriyor son sürümde çünkü Intel'in Single Core performansı aşırı yüksek. Doğruları söylemek ne zaman eleştirilir oldu?
Shader kullanmıyorsan MC ekran kartını ne yapsın Far Cry mi oynuyoruz GTA mi?

İşte zaten alakalı olduğu için saçma ya, istersen APU grafiklerle gir MC işlemci tabanlıdır. 11800h ile en az 400-600 FPS almasi gerekiyordu ekran kartsız. i3 11. nesil mobil işlemciler ekran kartı olmadan en az 300 FPS veriyor son sürümde çünkü Intel'in Single Core performansı aşırı yüksek. Doğruları söylemek ne zaman eleştirilir oldu?
Shader kullanmıyorsan MC ekran kartını ne yapsın Far Cry mi oynuyoruz GTA mi?
Eee, öyleyse ne saçmalıyorsun. Demek ki işlemci ile alakalı bir durum yok ortada. Bu arada MC değil MC Java işlemci tabanlıdır onu da ekleyeyim.

Geri
Yukarı