RTX 3050 laptop Minecraft'ta düşük FPS veriyor

Hocam dediğim gibi alt tarafı Minecraft shadersiz zaten bu ayarlar ile 250 350 arası bir FPS alabiliyorum 8 chunkta.
Alt tarafı Minecraft değil eskiden abi eskiden

Ayrıca simülasyon uzaklığı 8 chunk gibi düşük değerde kalabilir bu canlıların kaç chunkta renderlandığını gösterir. FPS kaybettirir.
.

Alt tarafı Minecraft değil eskiden abi eskiden

.
Dediğiniz ayarları devre dışı bıraktım.

64 chunk
1683136215055.png

8 chunk

Dosya Ekleri

• 1683136231644.png
    1683136231644.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 14
Hocam açıkçası daha bildiğim yok 1660 Ti kullanan arkadaşınızın NVIDIA Denetim Masası ve oyun içi ayarlarını deneyebilirsiniz. Ayrıca masaüstü 1660 Ti ile laptop 3050 arasında fark çok.

Hocam 2060 kullananda 120-130 civarı alıyor. Denetim Masası ayarı yok hiç. Oyun ayarlarınıda bizzat ondan aldım zaten. Yani ikisi zaten yakın kartlar en azından dediğim gibi 95-100 almam gerekiyor bence ama hala çözebilmiş değilim. Teşekkür ederim yine de uğraştığınız için.

driverlar güncel mi? :D

Hocam aslında birkaç gün önce birkaç mavi ekran yedim ve konu açtım moderatör arkadaş sürücüleri güncellememi söyledi. Ben üretici sayfasında driver bulamayınca pek anlaşamadık :) benden cihazların modellerini istedi kendisinin sürücüleri atacağını söyledi. Gerekli şeyleri söyledim fakat geri dönüş alamadım.

Driverlar güncel mi? :D
Hocam birde sanırsam deniz biraz zorluyor. Karaya dönüp bakınca default ayarlarda 8 chunkta dediğim 100 fps civarına çıkmayı başardım.

Dosya Ekleri

• 1683137332889.png
    1683137332889.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 15
Hocam aslında birkaç gün önce birkaç mavi ekran yedim ve konu açtım moderatör arkadaş sürücüleri güncellememi söyledi. Ben üretici sayfasında driver bulamayınca pek anlaşamadık :) benden cihazların modellerini istedi kendisinin sürücüleri atacağını söyledi. Gerekli şeyleri söyledim fakat geri dönüş alamadım.

Hocam birde sanırsam deniz biraz zorluyor. Karaya dönüp bakınca default ayarlarda 8 chunkta dediğim 100 fps civarına çıkmayı başardım.
Olabilir hocam. 3050 Driverları NVIDIA sitesinde oluyor. Oradan indirebilirsiniz. Ayrıca chipsetleri güncellemeyi unutmayın. Şahsem ben bilmiyordum ve 25 FPS artış yaşadım VALORANT'ta.

Cihazının modeli tam olarak ne? AN515-45 dışında bir numarası daha olması lazım. Ya da direkt aldığın ürün linkini gönderebilirsin.

Olabilir hocam. 3050 Driverları NVIDIA sitesinde oluyor. Oradan indirebilirsiniz. Ayrıca chipsetleri güncellemeyi unutmayın. Şahsem ben bilmiyordum ve 25 FPS artış yaşadım VALORANT'ta.

Cihazının modeli tam olarak ne? AN515-45 dışında bir numarası daha olması lazım. Ya da direkt aldığın ürün linkini gönderebilirsin.
1683137848057.png

Yeni konular

Geri
Yukarı