RTX 3050 laptop Minecraft'ta düşük FPS veriyor

Buradan uygun driverları indirebilirsiniz. Şahsi düşüncem ekran kartı driverını NVIDIA GeForce Experience'dan indirmeniz.

Hocam laptopu Windows ile aldığım için bütün sürücüler zaten yüklü geldi sitedeki. Bende AMD ve NVIDIA ekran kartı sürücülerini güncelledim zaten kendi sitelerinden.

Güncel olduğunu düşünmüyorum.

AMD sürücüm 23.4.3 sürümünde.
NVIDIA 531.68 güncel yani ikisi de.

Dün NVIDIA tarafında yeni bir sürücü çıkmış. Dün GeForce Experience'tan kontrol etmiştim fakat bulunmamıştı. Daha sonra çıktı sanırım. Bugün deneyip tekrar yazarım.

Dün NVIDIA tarafında yeni bir sürücü çıkmış. Dün GeForce Experience'tan kontrol etmiştim fakat bulunmamıştı. Daha sonra çıktı sanırım. Bugün deneyip tekrar yazarım.

Güncel sürücü ile denedim yine dünkü gibi varsayılan grafik ayarlarında 8 chunkta 100 FPS civarı aldım fakat bu sefer sanırım dünden farklı 120-140 chunkun updatelendiği yazıyordu.
Java-runtime-gamma Screenshot 2023.05.04 - 19.49.37.93.png

Güncel sürücü ile denedim yine dünkü gibi varsayılan grafik ayarlarında 8 chunkta 100 FPS civarı aldım fakat bu sefer sanırım dünden farklı 120-140 chunkun updatelendiği yazıyordu.
Java-runtime-gamma Screenshot 2023.05.04 - 19.49.37.93.png

64 chunktada 30-35 FPS civarı alıyorum şu anda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı