RTX 3050 Minecraft'ta 134 FPS veriyor

patrikk

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Pano Montörlüğü - Otomasyon
İyi günler dostlar, Minecraft oynarken bilmediğim bir halde saçma bir şekilde düşük FPS alıyorum, aşağıda detaylı görüntü bıraktım. GPU olarak RTX 3050'i seçtim fakat hâlâ sonuç aynı, bu arada render distance normal 8.
Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler, iyi bir gün geçirmeniz dileğiyle.

1657636705896.png

2GB ram vermiş oyuna. Ram’i arttırın. FPS ayarlarını yapmadıysanız onları da yapın.

İyi günler dostlar, Minecraft oynarken bilmediğim bir halde saçma bir şekilde düşük FPS alıyorum, aşağıda detaylı görüntü bıraktım. GPU olarak RTX 3050'i seçtim fakat hâlâ sonuç aynı, bu arada render distance normal 8.
Yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler, iyi bir gün geçirmeniz dileğiyle.

Eki Görüntüle 1448932

Sistem kullanım oranlarını paylaşır mısınız?

Hocam en son çıkan sürümde oynuyorsunuz ve 134 FPS alıyorsunuz. Ayrıca harici ekran kartını da kullanıyor. Bir problem gözükmüyor. Bende 5600H ve 3050 Ti var, yemin ederim oyunda bu zamana kadar 100 üstü FPS görmedim.

Oyun kendi ayarlarıyla kendine 2 GB RAM vermiş, onu arttır.

Teşekkür ederim herkese sanırım son sürümden kaynaklı, ram arttırma olayını da araştıracağım teşekkürler tekrardan.

Oyuna ne kadar ram verdin?
Açıkcası oyunun ram miktarıyla bir değişiklik yapmadım direkt kurup oynadım, fakat ram miktarını değiştiricem şimdi. Sistemimde 16GB bulunuyor.

Oyun RAM'in 735 MBını kullanıyor RAM'e takılan bir durum yok, vanilla oyunda 2 GB RAM yeterli eğer modlarsa RAM yetmez. Son sürüm için ve herhangi bir ayar yapmadığını var sayıyorum. Sodium ve diğer 2 modu daha var ya da OptiFine kurup grafik yalarını kısın FPS'iniz artacak.

Açıkcası oyunun ram miktarıyla bir değişiklik yapmadım direkt kurup oynadım, fakat ram miktarını değiştiricem şimdi. Sistemimde 16GB bulunuyor.
4-6 arası ram yeterli olur, bende de aynı sistem var fps'im 250 civarında. Ve Optifine kurmanı öneririm. Başka bir sorun göremedim yine aynı olursa yaz mutlaka.

Geri
Yukarı