RTX 3050 bilgisayar Minecraft'ta 30 FPS veriyor

Nobree

Picopat
Daha fazla  
Ekran kartım RTX 3050 (mobil) olmasına rağmen Minecraft'ta oyun deli gibi kasıyor ve chunkları düzgün yüklemiyor. Bu arada ben Minecraft'ı seus renewed shadder paketiyle oynuyorum.

Oyun shadderdan dolayı kasıyordur diyenler için hemen özet geçeyim daha geçen aylarda Far Cry 6'yı yüksek ayarlarda 1080p de bitirdim ve zerre sorun çıkarmadı. Aynı şekilde Forza Horizon 5'i de yüksek ayarlarda RTX ortada hiç kasmadan çok temiz bir şekilde oynayabiliyorum. Ayrıca Minecraft açıkken bilgisayarda başka bir program açık olmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Minecraft'ı RTX3050 ekran kartın ile başlatman lazım

Ayarlar - oyun - grafik ayarları - oradan Minecraft'ın kurulu olduğu kısımdan java.exe yi seçip yüksek performansa alman gerekiyor

Hocam oyuna girin F3 basın FPS bi gözüksün ondan sonra görüntü ayarlarında performans olucak, ordaki bütün ayarları aç-kapa yaparak FPS'inizi kontrol edin. Bende böyle olduğunda bu şekilde çözmüştüm.
Olmazsa:
1-Chunklarınız veya Simülasyon uzaklığı çok yüksek olabilir onları 10-15'e çekin.
2-V-Sync veya FPS kısıtlayan birşey varsa kapatın.
3-Her versiyonu 0'Dan indirdiğinizde 2GB ram ayrılır, fazladan ram vermeyi deneyin.
4-Laptop'unuzun güç ve pil ayarlarını kontrol edin.

Oyunu başlattığın zaman javaw.exe diye bir dosyanın başlamış olması lazım onu bulup seçeceksin.
Onu zaten seçmişim. Ayreten Java.exe yide seçtim

Hocam oyuna girin F3 basın FPS bi gözüksün ondan sonra görüntü ayarlarında performans olucak, ordaki bütün ayarları aç-kapa yaparak FPS'inizi kontrol edin. Bende böyle olduğunda bu şekilde çözmüştüm.
Olmazsa:
1-Chunklarınız veya Simülasyon uzaklığı çok yüksek olabilir onları 10-15'e çekin.
2-V-Sync veya FPS kısıtlayan birşey varsa kapatın.
3-Her versiyonu 0'Dan indirdiğinizde 2GB ram ayrılır, fazladan ram vermeyi deneyin.
4-Laptop'unuzun güç ve pil ayarlarını kontrol edin.
Hocam şöyle özetliyim sizin maddelerinizi

1- Render 14 simulation 12
2- V-Sync kapalı FPS unlimited
3- 12GB ram verdim
4- Intel HD Graphics Maksimum performansta

ama sonuç olarak hala takılmalar oluyorve hala yeterli değil. En azından 60'lara çıkarabildim (shadder içi bir kaç ayar yaptım)

Son düzenleme:
pppp

3- 12GB ram verdim

ama sonuç olarak hala takılmalar oluyorve hala yeterli değil. En azından 60'lara çıkarabildim (shadder içi bir kaç ayar yaptım)
Dostum üstte yazdığımı yaptın mı ? O maddeleri olmazsa yazdım.

Hocam java ile javaw arasında ne fark var? Ben ilk başta javawı seçmişim de
javaw.exe yi seçeceksin yanlış söylemişim kusura bakma

3- 12GB ram verdim

intelhd graphichs derken sizde rtx3050 yokmuydu

Geri
Yukarı