RTX 3050 Ti laptop oyunlarda düşük FPS veiryor

İnternetteki testler "RTX 3050" ekran kartı ile yapılmış. Kullandıgınız ekran kartı laptoplar için üretilmiş özellikleri daha kısık olan "RTX 3050 Ti"

Merhaba, laptop aldım ama Valorant ve LoL gibi oyunlarda FPS değerleri 100 civarı. İnternetteki testler 200+ FPS veriyor tek slot RAM kullandığım için olduğunu düşünüyorum ama 100FPS değer değiştireceğini düşünmüyorum ki 3050 Ti i5 11. nesili olan bir PC 8 GB tek slotta 100FPS vermemeli bence. Bir de RTX 3050 Ti GPU1 diye gözüküyor ama NVIDIA Denetim Masası'ndan oyunları RTX 3050 Ti ile açma seçeneğini açtım.
Hocam benim de laptop Asus RTX3050TI i5 11. nesil 8 GB tek slot ram. Büyük ihtimalle aynı laptopa sahibiz. Ve bende düşük FPS ile kalmadı ve ekran kartı kaynaklı olduğunu düşündüğüm renklerin sağa kayması, oyun açıkken alt tab attığımda ve video açtığımda farklı renklerin ekranda oluşması gibi sorunların yanında videoların ara sıra donması, oyunlarda donma ve FPS drop gibi şikayetlerim de var. 2 kere teknik servise verdim fakat hala aynı sorunlarla karşılaştım. Son çare yakın zamanda değişim talep edeceğim.

Hocam benim de laptop Asus RTX3050TI i5 11. nesil 8 GB tek slot ram. Büyük ihtimalle aynı laptopa sahibiz. Ve bende düşük FPS ile kalmadı ve ekran kartı kaynaklı olduğunu düşündüğüm renklerin sağa kayması, oyun açıkken alt tab attığımda ve video açtığımda farklı renklerin ekranda oluşması gibi sorunların yanında videoların ara sıra donması, oyunlarda donma ve FPS drop gibi şikayetlerim de var. 2 kere teknik servise verdim fakat hala aynı sorunlarla karşılaştım. Son çare yakın zamanda değişim talep edeceğim.
Aynı laptopa sahib değiliz fakat bendede droplar oluyordu warzone da 40 fps alırken 16gb ram yaptıktan sonra 80 fps e çıktı fakat minecraft gibi oyunlarda ekran kartıyla brbr intel uhd kullanıyor sorun bundan kaynaklı büyük ihtimal bilgisayarında mux swrich varsa onu aktif ederek sorundan kurtulabilirsin benim laptopumda mevcut değil ve bende renk kayması gibi bir olay yaşanmadı.

Geri
Yukarı