RTX 3050'li sistemde Cyberpunk 2077 vermesi gerekenden daha düşük FPS veriyor

Test videosunda 45-50 FPS alan adam 95 W'lık RTX 3050 kullanıyor. Sizdeki sistemdeki kaç W'lık? Arada çok ciddi fark olabilir.

Laptop yerine keşke masaüstü alsaydım. Pişman olmadığım gün neredeyse yok. Her oyunda böyle saçma optimizasyon sorunları çıkarıyor ama 11. sınıf olduğum için zaten çok oynayamıyorum en azından üniversitede kullanırım.

Test videosunda 45-50 FPS alan adam 95 W'lık RTX 3050 kullanıyor. Sizdeki sistemdeki kaç W'lık? Arada çok ciddi fark olabilir.
75W sanırsam

NVIDIA panelinden ekteki gibi bakabilir misiniz?

1700954135360.png

Fark atıyor. Bu sebeple izlediğiniz her videoya göre değerlendirmemek lazım. Kıyaslama videolarına bakabilirsiniz. 75W'ta 36 FPS alırken 95 W'ta 46 FPS alıyor denk geldiğim bir aralıkta.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1700954674448.png

Arkadaşlar bende RTX 3050 i7 11600H 16 GB RAM'li Excalibur G770 var. İnternette oyun testine baktığımda herif medium ayarlarda sabit 60 FPS görürken ben 40 görüyorum ki o da stabil değil daha yeni aldım Cyberpunk'ı. 500 TL verdim keyifli bir deneyim çıkarmak istiyorum.

Ekran kartı kaç watt kim bilir laptop sonuçta gücünü azaltıp satıyolar ucuza gaming laptop diye üzerinize alınmayın lütfen.

Laptop ile oyun oynamayın masaüstü daha performanslıdır.
Laptopların performansı masaüstüne çok yaklaştı 3060 ve 4060 gibi verimli ekran kartının mobil ve desktop arasındaki performans farkı yaklaşık %10 laptopların şuanki tek sorunu ısınma diyebilirim ama bu masaüstünde de olan bir sorun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı