RTX 3060 "3200 TL'den başlayan fiyatlarla" ibaresi ne için geçerli?

5000 civarı fiyata çıkabilir bilemezsiniz. RTX 3080 ve 3070 için tavsiye edilen satış fiyatı ile alakası yoktu. Yani tamamen ekran kart distribütör ve satıcılara kalmış bir şey. O fiyata çıkmaz.

Evet aynen öyle benim de çekindiğim şey o. Stoklar yenilendikten sonra fiyatları düşürüp düşürmeyecekleri.

Büyük ihtimalle Nvidia kartları çok sayıda piyasaya sürecek. Normalde bir kart tanıldıktan sonra maksimum 2 hafta sonra satışa çıkar ama RTX 3060 1,5 ay sonra satışa çıkacak. Üretim yapmak ve stok sorununu azaltmak için yaptıklarını düşünüyorum. Fiyatlar bence 3200 TL'ye çokta uzak olmaz diye düşünüyorum. Hem Nvidia RTX 2060 ve 2060 Super'i tekrar stoklara getirecek ve onların fiyatlar 300-200 Dolar olacak. RTX 3060 bence o kadar pahalı olmayacaktır. Yoksa herkes 2060 ve 2060 Super alır.
3500'e 1660S almaktan vazgeçtim umarım haklı çıkarsın. Almadığıma pişman olmam. Şaka gibi 2 ay önce 2800'e 5600 XT alsam mı diye düşünüyordum şimdi 3000'e 1660S bulabilir mıyım diye .

Son düzenleme:
Vergiler derken? Ekran kartında sadece %18 KDV var ve başka vergi yok. Satıcılar 2-3 kat fazlaya satıyor ve fiyatlar o yüzden yükseliyor. Sebebi de talep fazlası yani mining.

Mininge çözüm geldi NVIDIA tarafından aynı adımı AMD'ninde atması lazım.
Hash RTX30 serisi için hash değerini %50 kısacakları bir yazılım üzerinde çalışıyorlarmış.

8 GB ekran kartları son dönemler çok rağbet görüyor. Sebebi Bitcoin minerlar.
Bu nedenle eğer 8 GB olarak çıkarsa stok sıkıntısı olacağı için 5k-6kdan başlar ah ulan miniginizi...
Eğer olmazsa stok sıkıntısı daha az olacağı için daha ucuz olur diye tahmin ediyorum.

Mininge çözüm geldi NVIDIA tarafından aynı adımı AMD'ninde atması lazım.
Hash RTX30 serisi için hash değerini %50 kısacakları bir yazılım üzerinde çalışıyorlarmış.

AMD 6000 serisi kartlarının mining performansını düşük tuttu zaten çok önceden. NVIDIA 3000 serisinin başında atmalıydı bu adımı.

Geri
Yukarı