RTX 3060 5800 TL!

Bu kısım doğru değil çünkü 2K için asıl yetersiz olan 8 GB VRAM. Ray Tracing teknolojisi direkt VRAM yer bu da yeri geldiğinde RTX 3070'in, 3060 tarafından geçilmesine de neden olur? Tabii saf kas gücünde 8 GB iş görecektir ama kartın asıl unsuru olan RT teknolojisine geçtiğimizde 10 GB ve üzeri daha değerli.

Olabilir, bildiğim kadarını paylaştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Olabilir, bildiğim kadarını paylaştım.

Genel olarak dediğin doğru, kalan kısımlara katılıyorum. RTX 3060 aşırı kırpılmış bir kart maalesef ve VRAM'i hariç bir artısı yok o da Ray tracing açmayacaksan bir anlam ifade etmiyor. 3060 Ti burada daha ideal model oluyor hem 10 GB VRAM hem de yeterli kas gücü ile. 3070 ve 3070 Ti ise 1080P'den çıkıp 2K'ya geçmek için en temiz seri VRAM eksiği olsa da kas gücü yüksek.

Aynı ekran kartını aynı paraya bende satın aldım ama. Sen 3070 Ti ile 3060 karşılaştırmasını para olarak yap. Ama ben şahsen 5800 de olsa bu 3060'a para vermek istemem. Sebebi 3070 Ti daha güçlü bir ekran kartı olmasına rağmen. 3060 12 GB ekran kartı çoğu zaman 12 GB göremiyecek bir ekran kartı. Bellek hızı buna müsaade etmeyecek. Uzun vadeli PC de en iyi seçim minimum 3070 Ti bence. Fakat kartım yok param bu kadar diyen biri içinse. Al bu 3060'ı git derim.

Bu kısım doğru değil çünkü 2K için asıl yetersiz olan 8 GB VRAM. Ray Tracing teknolojisi direkt VRAM yer bu da yeri geldiğinde RTX 3070'in, 3060 tarafından geçilmesine de neden olur. Tabii saf kas gücünde 8 GB iş görecektir ama kartın asıl unsuru olan RT teknolojisine geçtiğimizde 10 GB ve üzeri daha değerli.

Tabii ki bariz güç farkı var ama benim ihtiyacımı 3060 karşılıyordu. Fiyatı çok yüksek olduğu için 3070ti almak mantıklı geldi.

3070 serisine 8 GB VRAM koymanın gerçekten mantıklı bir yanı yok. Kartın gücü rahat yettiği halde Vram yüzünden performans düşüşü yaşamak çok can sıkıcı olacak.

Genel olarak dediğin doğru, kalan kısımlara katılıyorum. RTX 3060 aşırı kırpılmış bir kart maalesef ve VRAM'i hariç bir artısı yok o da Ray Tracing açmayacaksan bir anlam ifade etmiyor. 3060 Ti burada daha ideal model oluyor hem 10 GB VRAM hem de yeterli kas gücü ile. 3070 ve 3070 Ti ise 1080P'den çıkıp 2K'ya geçmek için en temiz seri VRAM eksiği olsa da kas gücü yüksek.

Zaten çok aman aman gece gündüz 2K oyun oynamıycaz.

Tabii ki bariz güç farkı var ama benim ihtiyacımı 3060 karşılıyordu. Fiyatı çok yüksek olduğu için 3070 Ti almak mantıklı geldi.

3070 serisine 8 GB VRAM koymanın gerçekten mantıklı bir yanı yok. Kartın gücü rahat yettiği halde VRAM yüzünden performans düşüşü yaşamak çok can sıkıcı olacak.

Dün inceleme videolarına bir kez daha baktım. Basit ve net bir cevap. İyi ki 3070 Ti'yi almışım. 2012 yılında 2 GB Radeon ekran kartı aldım. Yaklaşık 10.senesine girecek bu kartı hala kullanıyorum. 3070 Ti ile ben el ele 2030 yılına doğru.:D

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar Palit ve gainward ülkemizde pek bilinmiyor ama grafik kart sektöründe bilindik firmalar eski PC donanım uzmanları hatırlar yeni yeni genç tayfa hatırlamaz uzun zamandır varlar. Gainward Palit'in alt markası 2005 yılında bünyesine kattı. Palit 2000-2010 yılları arasında ülkemizde bayağı popülerdi 8600 GT Sonic kartları o dönemin en fp kartıydı bizzat kullandığım karttı sonra ülkemizden çekildi, birkaç yıl önce ülkemize tekrar geldi gainward ise yeni geldi gainward markasının ülkemizde ki distribütörü endeks bilişim yani resmi distribütörü var ve 2 yıl garanti sunuyor.

Marka anlamında kafanızda soru işareti oluşmasın diye paylaşıyorum.

Palit, gainward, PNY gibi markaların Dual modelleri birbirinin aynısı sadece tasarımsal ufak farklar var.

Kart günümüz için gayet iyi ülkemizde ki en düşük 3060 fiyatı şu an 6-7 aydır 3060 piyasasını takip ediyorum gerek yurt içi yurt dışı, yurt dışından daha uyguna bulma şansınız var mı var ama yerel garanti desteği yok,(Amazon eu'dan alırsanız 2 yıl boyunca karta bir şey olursa para iadesi yapıyor) taksit yok, amazon.co.jp'de garanti ve para iadesi 1 ayla sınırlı yani yok gibi bir şey.

Şu aralar kolay kolay 3060 stoğu düşmüyor düşenler de zaten 6800 TL üstünde bulabiliyorsunuz, ihtiyacı olan alabilir upgrade için 1060-1070-2060 kartı olup ta geçmek isteyen için ideal 1080p ve rtx için en ideal kart şu an, satıcı firma beta Plus, gaming.gen.tr ile aynı firmalar bu arada beta Plus şikayet var yorumları kötü ama gaming.gen üzerinden sipariş veren çok kişi var ve memnuniyet yorumları var.

Sonuçta 9 taksit aylık 655 TL'ye 2 yıl TR garantili kart alıyorsunuz bu rakamların düşüğüne inme şansı var mı bu ülke de zor inş. Düşer ama cidden zor bir arabaların bir de bu tip değerli PC parçalarının fiyatı çok düşmüyor ama yurt dışından uyguna bulunabilir yine stok durumuna bağlı bir şey stok çoğalırsa iner yoksa yine zor.

Yeni konular

Geri
Yukarı