RTX 3060 alınır mı?

Hocam sanki birisi bana 4060 pek de iyi bir kart değil, neredeyse 3060 ile aynı güçte DLSS hariç demişti doğru mudur?
Kas gücü olarak denk ama teknolojileri çok daha iyi. Ayrıca daha verimli. Bu arada o eski kartlara mod olayının pek bir işlevi yok.

Hocam sanki birisi bana 4060 pek de iyi bir kart değil, neredeyse 3060 ile aynı güçte DLSS hariç demişti doğru mudur?

Doğrudur hocam. Hikayeli oyunlarda DLSS kapalı olarak 15 FPS falan fark eder. Bence 4060 Ti almak en doğrusu. Yine de pek çok yönden 4060 daha üstün 3060'a göre.

GTX 1650'den RTX 3060'a geçmek istiyorum 550W 80+ PSU'm var 3060 alınır mı? Önermiyorsanız hangi kartları alabilirim? (bütçe 9k-11K)
6700 xt bakmanı öneririm ikinci elde 8 bin gibi fiyata garantili bulabilirsin muhtemelen. Ayrıca dlss3 zaten mod ile kullanılabilir hale geldiği için rtx 4000 serisini düşünmeni önermiyorum. 0 istersen de 6700 xt öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rampage ve GameBooster ürünlerini öpe koklaya sunan adamın videosunu atmış. :D FG gibi teknolojiler bal gibi de işe yarıyor kardeşim. Ayrıca RTX 4000 serisinin mimarisi de daha iyi ve optical flow da içeriyor. RTX 3000 gibi verimsiz de değil. Optical flow yokken ve gelişmemiş tensör çekirdekleri ile pek bir şey yapamazsın FG ile.

Şu dlss 3 mevzusu yeni çıkan bir mod sayesinde eski kartlarla da kullanılabiliyor. Fiyatı iyi bir 3060 bulursanız alabilirsiniz ben kullanıyorum aşırı memnunum karttan.
Mod yararlı iyi yapandan Allah razı olsun. Ama stabil değil. Çogu oyunda yok ve sorunlara yol açıyor oyun içinde. Ona bel bağlayıp kartmı alıcaz ?

6700 XT bakmanı öneririm ikinci elde 8 bin gibi fiyata garantili bulabilirsin muhtemelen. Ayrıca DLSS3 zaten mod ile kullanılabilir hale geldiği için RTX 4000 serisini düşünmeni önermiyorum. 0 istersen de 6700 XT öneririm.

Hocam konuyla alakalı mı alakasız mı bilmiyorum. 6 ay mining yapılmış bir 6700 XT var sizce alınabilir durumda mıdır? (garanti var)

Hocam konuyla alakalı mı alakasız mı bilmiyorum. 6 ay mining yapılmış bir 6700 XT var sizce alınabilir durumda mıdır? (garanti var)
Hocam link arasanız ben alayım :D. Şaka yapıyorum -ben de kart arayışındayım şu an-, testlerini isteyin ve foruma atın, eğer normal derlerse alınabilir tabiki.

Mod yararlı iyi yapandan Allah razı olsun. Ama stabil değil. Çogu oyunda yok ve sorunlara yol açıyor oyun içinde. Ona bel bağlayıp kartmı alıcaz ?
Elbette 1-2 sene içinde bir çok oyuna yayılacaktır ve modlar beta aşamasında. Nvidia ve amd 1-2 yıla kendileri düzgün bir şekilde el atarlar diye düşünmekteyim.

Geri
Yukarı