Çözüldü RTX 3060 az GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omerbwe

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sourunu düzelttim sorun GTA 5 Fortnite ve Shadow of Tomb Raider gibi oyunlarda oluyordu.
Bilgisayara reset atarak düzelttim başka tüm yöntemleri denedim en son bunu yaptım oldu.
Nedenini hala bilmiyorum. Bilgisayarda MUX Switch yok ve çift kanal 16 GB RAM.
Undervolt yapıp işlemci Turbo Boost'unu biraz kısarak veya geciktirerek ekran kartınızın %100 kullanımda olmasını sağlayabilirsiniz. Çünkü bazen işlemciye yapılan fazla OC ekran kartınızın tam gücünü kullanmanızı engelliyor.

Oyunlardayken GPU kullanımı %50 civarı oluyor.
CPU'ya fazla yük biniyor CPU ısınıyor ve FPS dropları yiyorum.
Ekran kartı kullanımına MSI Afterburner uygulamasından baktım.

Sistem:

Bende de aynı sorun var ekran kartım Max 50 kullanılıyor bende 2060 var ama yine aynı durum çözümünü bulursanız yazar mısınız?(bu kullanım değerini Valorant için söyledim)

Tek kanal RAM kullanıyorsanız GPU kullanımı düşük olabilir RAM'leri çift kanal yapın aradaki farkı görün.

CPU Z programı ile tek ya da çift olduğunu görebilirsiniz görev yöneticisindende bakılabiliyor.

Son düzenleme:
Konu eGPU alanında açılmış. Sanırım darboğaz yapan şey eGPU. eGPU nuz nedir?

Sourunu düzelttim sorun GTA 5 Fortnite ve Shadow of Tomb Raider gibi oyunlarda oluyordu.
Bilgisayara reset atarak düzelttim başka tüm yöntemleri denedim en son bunu yaptım oldu.
Nedenini hala bilmiyorum. Bilgisayarda MUX Switch yok ve çift kanal 16 GB RAM.

Çözüm

Geri
Yukarı