RTX 3060 fanı çalışmıyor

Heky

Femtopat
Daha fazla  
Benim 3060 ekran kartım var fakat fanları çalışmıyor. Bazı yerler de belli bir sıcaklığı geçince çalışır falan yazmışlar ama ekran kartı sıcaklığım 80'i geçse bile ekran kartının fanları dönmüyor sorunu nasıl çözebilirim?

Benim 3060 ekran kartım var fakat fanları çalışmıyor. Bazı yerler de belli bir sıcaklığı geçince çalışır falan yazmışlar ama ekran kartı sıcaklığım 80'i geçse bile ekran kartının fanları dönmüyor sorunu nasıl çözebilirim?

Ekran kartı yeni mi ikinci el mi aldıniz ve ekran kartında fan kablosu takılı mi?

MSI Afterburner indir oradan fanın yüzdesini arttır hala dönmüyorsa ya fanın bağlantısı çıkmıştır ya da fan bozulmuştur.

Kartınızın programı varsa oradan 0db fan teknolojisini kapatın. Ne kadardır kullanıyorsunuz? Çoğunlukla oyun oynayan bir kişiyseniz eğer fanlarının hiç çalışmaması kartın yanması demektir. O yüzden 0db fan teknolojisidir diye düşünüyorum.

Kartınızın programı varsa oradan 0dB fan teknolojisini kapatın. Ne kadardır kullanıyorsunuz? Çoğunlukla oyun oynayan bir kişiyseniz eğer fanlarının hiç çalışmaması kartın yanması demektir. O yüzden 0dB fan teknolojisidir diye düşünüyorum.

Bu zamana kadar fanlar çalışmadan oynadım fakat bir performans düşüşü vesaire görmedim ve şimdi alt+Z ekranından fanın dönüş hızını Manuel'e aldım ve tekrar otomatik yaptım çalışmaya başladı bir sorun olursa buradan tekrar yazarım şimdi oyuna girip kontrol edeceğim.

Bu zamana kadar fanlar çalışmadan oynadım fakat bir performans düşüşü vesaire görmedim ve şimdi alt+Z ekranından fanın dönüş hızını Manuel'e aldım ve tekrar otomatik yaptım çalışmaya başladı bir sorun olursa buradan tekrar yazarım şimdi oyuna girip kontrol edeceğim.

Sorununuz gerçekten garip, fakat anlayamadığım nokta oynadığınız oyunlara bağlı olarak ısı artışını nasıl engelledi kartınız soğutma olmadan?

Sorununuz gerçekten garip, fakat anlayamadığım nokta oynadığınız oyunlara bağlı olarak ısı artışını nasıl engelledi kartınız soğutma olmadan?

Önceden RDR2 oynarken bakmıştım ısı artışı yoktu geçen Rainbow oynarken ısı artışını fark ettim. Sanırım sonradan fanlar çalışmayı durdurdu sebebi ne bilmiyorum ama benim tahminim kardeşimde gün içerisinde bilgisayarı kullandığı için belki o bir şeyleri karıştırmış olabilir.

Yani aslında 3 aydır böyle değilmiş sonradan olan bir sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı