RTX 3060 ile ETH kazmaya değer mi?

Ben riglerimi küçültmeye gittim özellikle bu son dolar düşüşünden sonra en karlı amorti süresi bile 24 25 ay süresine çıktı çünkü. Ben olsam direkt satardım.

Neden?
Hocam satayım da şu an herkes beklemede. Bir de ederi ne bilmiyorum. Aldığım fiyata satmaktansa çalışsın diyorum da kararsız kaldım. Bu amortiyi sadece 3060'ın kazımıyla yapmayacağım biraz da ondan kazsın istiyorum. 74 MH/s bir sistemim var onu da 3060'ın amortisine katacağım.

Bir kârı yok. Boşu boşuna ekran kartınızdan olursunuz.
Neyse ben bir şey demiyorum. Mining diye deliren arkadaşlar yorumlara geldiğine göre susabilirim.
Deneme amaçlı LHR'siz 3060 ile 1 gün yaptım 2.75 dolar bırakıyor günlük. Ayda elektriği çıkınca 70 dolar gibi bir para yapıyor. Suanki kurla 1000 ile 900 lira arası bir para bırakıyor. Kârlı değil mi yani :)?

Hocam satayım da şu an herkes beklemede. Bir de ederi ne bilmiyorum. Aldığım fiyata satmaktansa çalışsın diyorum da kararsız kaldım.
Hocam piyasa bu şekilde devam ederse(eth'nin daha da düşmediğini bile varsaysak) ayda size bırakacağı para 450 500 TL. Siz kutuyu açtığınız an en az 700 800 lira kaybedeceksiniz zaten. Çok bir mantığı yok bence.
Deneme amaçlı LHR'siz 3060 ile 1 gün yaptım 2.75 dolar bırakıyor günlük. Ayda elektriği çıkınca 70 dolar gibi bir para yapıyor. Suanki kurla 1000 ile 900 lira arası bir para bırakıyor. Kârlı değil mi yani :)?
Elektrikten sonra şu anki aylık kar 50 dolar hocam, birkaç gün olmuş sanırım siz deneyeli.

Hocam piyasa bu şekilde devam ederse(eth'nin daha da düşmediğini bile varsaysak) ayda size bırakacağı para 450 500 TL. Siz kutuyu açtığınız an en az 700 800 lira kaybedeceksiniz zaten. Çok bir mantığı yok bence.
Hocam JP kartlarda ilk 1 ay iade var. Diyelim 1 aya kadar satamadım. Yine de kutuyu açmam dezavantaj olur mu ? Çünkü kontrol edeceğim ve gerekirse rige ekleyeceğim.

Hocam JP kartlarda ilk 1 ay iade var. Diyelim 1 aya kadar satamadım. Yine de kutuyu açmam dezavantaj olur mu ? Çünkü kontrol edeceğim ve gerekirse rige ekleyeceğim.
Ben zamanında iade yaparak da güzel paralar kazandım kur oynaklığından dolayı. Siz aldığınız yen ne kadardı? Bir de eğer iade opsiyonu aklınızda varsa şunu da unutmayın, kartın onlara ulaşması en az 20 25 gün sürüyor ve kart onlara ulaştığında sizin kredi kartınıza o anki kurdan ödeme yapıyorlar.

Mesajınızın ikinci bölümünü tam anlamadım, kutusu açık bir şekilde mi ilana koyacaksınız?

Elektrikten sonra şu anki aylık kar 50 dolar hocam, birkaç gün olmuş sanırım siz deneyeli.
Hocam şuan 2. gündeyim 10$ olunca bırakacağım malum para çekilmiyor :) 2miner her gün saat 3de buradan çekiyor ve en son dün 3te çekti bütün parayı. Yani dün 15:00dan beri bu kadar birikmiş.

Dosya Ekleri

• IMG_20220109_125805.jpg
    IMG_20220109_125805.jpg
    20,6 KB · Görüntüleme: 37
Bir kârı yok. Boşu boşuna ekran kartınızdan olursunuz.
Neyse ben bir şey demiyorum. Mining diye deliren arkadaşlar yorumlara geldiğine göre susabilirim.

Yaklaşık 11 aydır RX 5700 ile bellek 90 derece üzerinde madencilik yapıyorum. Herhangi bir zarar ve sorun yaşamadım. Bellek yazın 102 dereceyi bile gördü. Kartın termal tasarımı sonucu durum bu. Tecrübe eden insanlar daha iyi bilirler. Kar olmaması diye bir durum yok ben kartımı 2930 TL'ye almıştım miningten çok önce. Kat kat fazlasıyla çıkardım. Tabiki yeni kart alanlar için kar durumu uzun vadeli iş.

Ben zamanında iade yaparak da güzel paralar kazandım kur oynaklığından dolayı. Siz aldığınız yen ne kadardı? Bir de eğer iade opsiyonu aklınızda varsa şunu da unutmayın, kartın onlara ulaşması en az 20 25 gün sürüyor ve kart onlara ulaştığında sizin kredi kartınıza o anki kurdan ödeme yapıyorlar.

Mesajınızın ikinci bölümünü tam anlamadım, kutusu açık bir şekilde mi ilana koyacaksınız?
Evet bozuk vs. çıkma ihtimali düşük de olsa var. İade işi geçmeden satamazsam kartın çalıştığından emin olmak istiyorum. Sonrasında da rige eklerim. 83.400 yen idi. Ödemede o ank kur derken ödediğim TL tutarını iade etmiyorlar mı yani ?

Geri
Yukarı