RTX 3060 Laptop Düşük GPU Kullanımı

aosmanergen

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. RTX 3060 90 watt Ryzen 7 5800H işlemcili bir laptopa sahibim. Bazı oyunlarda GPU kullanımının anlık düşmesinden dolayı saniyelik takılmalar yaşıyorum. FurMark testi yaptığımda ekran kartında bir sorun gözükmüyor. GPU kullanımı sürekli %99'da duruyor.
Örneğin GTA 5 ve PUBG. GTA 5'te zaman zaman GPU kullanımı %60'lara düşüyor bu durumda performans kaybı yaratıyor. Aşağıda PUBG oyunundan vermiş olduğum durum değerlerini inceleyebilirsiniz. Önerilerinizi bekliyorum.

WhatsApp Image 2022-02-12 at 17.26.25.jpeg

WhatsApp Image 2022-02-12 at 17.26.25 (1).jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuzun sebebi laptop fazla ısındığı için gibi duruyor, hangi modeli kullanıyorsunuz?
Lenovo IdeaPad Gaming 3 model. Ben ilk defa bu kadar ısındığını Pubg’de gördüm. Diğer oyunlarda 80-85 dereceyi geçmiyor.
CPU sıcaklığı çok yüksek muhtemelen temizlemeniz gerekiyor. Donmaların sebebi CPU olabilir.
Hocam bilgisayar 3 günlük daha.

Arkadaşlar merhaba. RTX 3060 90 watt Ryzen 7 5800H işlemcili bir laptopa sahibim. Bazı oyunlarda GPU kullanımının anlık düşmesinden dolayı saniyelik takılmalar yaşıyorum. FurMark testi yaptığımda ekran kartında bir sorun gözükmüyor. GPU kullanımı sürekli %99'da duruyor.
Örneğin GTA 5 ve PUBG. GTA 5'te zaman zaman GPU kullanımı %60'lara düşüyor bu durumda performans kaybı yaratıyor. Aşağıda PUBG oyunundan vermiş olduğum durum değerlerini inceleyebilirsiniz. Önerilerinizi bekliyorum.

Eki Görüntüle 1303133

Eki Görüntüle 1303135

Fazla ısınıyor hocam.

Bakın hocam misal burada GPU kullanımı %70 seviyelerinde. Neden ekran kartı %99'da çalışıp tam performans göstermiyor anlamadım.
GTA'da kullanımlar her zaman mı böyle yoksa kullanım bir anda mı düşüyor? Eğer her zaman böyleyse HDMI/DP kablosu varsa laptopu monitöre veya televizyona bağlayıp GTA'da kullanımlara tekrar bakar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı