RTX 3060 laptop düşük GPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 11
Saniyelik çok fazla oynuyor bir anda %99 oluyor %85 %90 oluyor çok ani değişiyor.

Hocam donanımsal bir sorun mudur acaba? Böyle kullanmaya devam etmeli miyim şu anlık FPS değerlerim gerçekten arttı ama kullanım dediğiniz gibi halen %99 görmüyor ayarları fullemediğim sürece. @revivality @Görkem Say

God of War oynarken Ultra+ ayarlarda benim ekran kartı da %95 ile %99 arası gidip geliyordu. Sıcaklığı dengelemek için yaptığı bir düşüş olarak düşünüyorum ben. DLSS açınca veya grafik ayarlarını düşürünce kullanımda düşüyordu bana göre normal gibi değerler ama içinizin rahat etmesi için kendiniz temiz bir kurulum yapabilirsiniz.

Hocam her şeyi ultraya çekip 8x msaa yaptım. %90 oldu gpu kullanımı
%100 kullanıma ulaşmasını bekliyordum. Yazılımsal bir sıkıntı olabilir. Darboğaz olma ihtimali var mı diyeceğim fakat işlemci ve ekran kartı gayet iyi. Bilemedim. FPS'ler gayet iyi böyle kullanabilirsiniz fakat az da olsa bir FPS kaybı var ortada. BIOS'u son sürüme güncellemeyi deneyebilirsiniz. Windows 11 değil de 10 kullanabilirsiniz. Daha stabil sürücüler Windows 10'da olabilir. Sürücüleri laptop markasından değil de bileşenlerin kendi sitelerinden kurabilirsiniz. Laptop için dedikleri bu MUX'u detaylı araştıp ayarları varsa ayarlarında değişiklik yapabilirsiniz. Ek olarak Monster'ın bir yazılımı buna sebep oluyor olabilir. Bence temiz kurulum yapıp Monster ile alakalı hiçbir sürücü kurmayın, gereklileri kurun. Ses, WiFi vs. Ondan sonra ekran kartı sürücüsünü kurup test yapabilirsiniz.

Hocam bunu söylemek için geç kalmış olabilirim ama yaklaşık 1 hafta öncede böyle bi mavi ekran almıştım bunu yazmayı unutmuşum driverlar ile alakalı galiba şimdi aklıma geldi kusura bakmayın

Dosya Ekleri

• 9c617d26-5c8a-4816-b700-f839ce219b4c.jpg
    9c617d26-5c8a-4816-b700-f839ce219b4c.jpg
    131,6 KB · Görüntüleme: 70
Hocam bunu söylemek için geç kalmış olabilirim ama yaklaşık 1 hafta öncede böyle bi mavi ekran almıştım bunu yazmayı unutmuşum driverlar ile alakalı galiba şimdi aklıma geldi kusura bakmayın
Hocam yeni konu açın bu konu hakkında. Bu konuya da cevap gelmesini bekleyebilirsiniz fakat yeni konu açmanız daha iyi olacaktır.

Ek olarak bu konu yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı