RTX 3060 laptop The Last of Us'ta 45 FPS'i geçemiyor

İşletim sistemi
Windows 11

mucoxo

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
16 GB RAM
SSD veya HDD modeli
500 GB SSD
Ekran kartı
RTX 3060 (Mobile)
İşlemci
Intel i5 10300H
Merhaba, RTX 3060, 16 GB RAM, Intel i5 10300H özelliklerine sahip laptopumda The Last of Us oynamaktayım.
Hangi ayarlar olursa olsun oyunda 30-45 FPS arası değer (DLSS açsam bile FPS değişmiyor) almaktayım.
Bu konu acaba oyunun optimizasyon problemi mi yoksa laptopumda bir problem mi var onu öğrenmek için yazıyorum.

İşlemcim yüzde yüz çalışsa bile işlemci 3.00 GHz olarak çalışıyor ve sabit kalıyor.
Diğer oyunlarda RDR 2 Forza Horizon gibi oyunlarda 4GHz de oynatıyor.
RDR 2 gibi bir oyunda yüksek ayarlarda 60 FPS alıp bu oyunda düşük ayarlarda 45 FPS almak koyuyor insana.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    110,7 KB · Görüntüleme: 259
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    116,7 KB · Görüntüleme: 231
  • 3.jpeg
    3.jpeg
    119,9 KB · Görüntüleme: 233
  • 4.jpeg
    4.jpeg
    153,2 KB · Görüntüleme: 259
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun çok büyük optimizasyon sıkıntıları var. Sorunlar düzelene kadar oyuna ara vermenizi öneririm. Bellek sızıntıları sistemde sorun yaratacak düzeyde. Steam incelemeleri ve tartışmalar forumlarına göz atarsanız sizin gibi sorunu yazan bir sürü insan var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba, RTX 3060, 16 GB RAM, Intel i5 10300H özelliklerine sahip laptopumda The Last of Us oynamaktayım.
Hangi ayarlar olursa olsun oyunda 30-45 FPS arası değer (DLSS açsam bile FPS değişmiyor) almaktayım.
Bu konu acaba oyunun optimizasyon problemi mi yoksa laptopumda bir problem mi var onu öğrenmek için yazıyorum.

İşlemcim yüzde yüz çalışsa bile işlemci 3.00 GHz olarak çalışıyor ve sabit kalıyor.
Diğer oyunlarda RDR 2 Forza Horizon gibi oyunlarda 4GHz de oynatıyor.
RDR 2 gibi bir oyunda yüksek ayarlarda 60 FPS alıp bu oyunda düşük ayarlarda 45 FPS almak koyuyor insana.
Maalesef oyun bozuk. Kim çözüm sunarsa sunsun bir işe yarayacağını sanmıyorum.

Oyuna gelen son güncelleme ve bağlantıdaki sürücü ile çökme sorunları vb. düzeldiğini belirtmişler.

Hotfix sürücüleri sadece forum üzerinden yayınlanıyor.

Kanka hiçbir işe yaramadı ya şu an bile düşük yüksek karışık ayarda oynuyorum en fazla 50 FPS görüyorum :D bölüm geçişlerinde çok drop yiyorum anlayacağın pek yaramıyor.

İşlemciye undervolt uygula fazla ısıdan dolayı GHz düşürüyor. En kötü sıvı metal termal macun kullanırsın laptop ısıları bayağı düşer. Bu iki çözümü yaparsan bilgisayara bir şey olursa ben sorumlu değilim.

Kanka bu olayın undervolttan kaynaklandığını düşünmüyorum 4 GHz çalışırken 94-96 derecelere çıkabildiğini gördüm laptopun yani oyunla alakalı olabilir. oyundayken sıcaklık bu arada 92-93

Yeni konular

Geri
Yukarı