RTX 3060 Lenovo Legion modeli satışta

Almanya cihazı r7 5800h olanını 3 gündür kullanıyorum sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Bendeki RAM'ler de Jarrod's Tech'in incelemesindeki ilk RAM'ler gibi değerleri kötü maalesef. Artık 1 sene sonra elim açılırsa değiştiririm.
Şarjlı kullanım süresi nedir yani full oyun oynarsan ne kadar gidiyor ya da sadece chrome da gezdiğinde ne kadar gider ?

Bence esit sartlarda iki RAM'i bench etmek lazim kesin yargiya ulasmak için. Gec kalma degerleri performansi farkinin sebebi muhtemelen.

Bende 5 Pro var ve fan sesleri oyun oynarken duyulmuyor genellikle. Fan sesi istiyorsan MSI modellerine bak, ses enerjiye cevrilebilseydi ucabilirdi o laptoplar herhalde.
Gecikme değerleri aynı. İkisinin de Cas Latency değeri 22.

Timing olarak Crucial daha iyi bunun da nedeni Rx8 olması.

Nereden biliyorsun derseniz aynı Samsung RAM'den bende de var 1Rx16. Yeni aldığım 1Rx8 Kingston'ın timingleri daha iyi ikisi de CL 22 olmasına rağmen.

Gecikme değerleri aynı. İkisinin de Cas Latency değeri 22.

Timing olarak Crucial daha iyi bunun da nedeni Rx8 olması.

Nereden biliyorsun derseniz aynı Samsung RAM'den bende de var 1Rx16. Yeni aldığım 1Rx8 Kingston'ın timingleri daha iyi ikisi de CL 22 olmasına rağmen.
Eger gecikmeyi etkiliyor diyorsan dogrudur.
Herhangi bir soğutucu vs. kullanıyor musunuz?
Hayir, kullanmiyorum.

1. Sıcaklık değerleri boşta ve oyunlarda ne durumda bunları paylaşır mısınız?
2. Bilgisayarın sesi soluğu nasıl oyunlardayken?
3. Taşıma olarak nasıl?

Tamamdır hocam çok teşekkürler tekrardan. Ben alacağım sırada karmaşıklık yaşarsam tek

Türkiye de şu anlık sadece r5 5600h modeli satışta diye biliyorum 13000tl ye. R7 5800h olan modeli Türkiye ye gelir mi veya beklemek gerekir mi sadece bu fark için?. Cihazda ısınma sorunu yok diye biliyorum ama bir de senden duysam daha iyi olur heralde. Fakat fan sesinin yüksekliği çok fazla diyenleri gördüm cidden öyle mi yoksa kulaklık ile duyulmaz falan mı
Gears 5 oynadım 30 dakika kadar sıcaklık f1 f2 tuşları üzerinde klavyeden bayağı hissedilecek kadar vardı değer olarak gpu max 84 görmüş ve o civarlarda gezmiş, cpu ise max 101 derece görmüş ama anlık çünkü ortalaması ve anlık değer 85 civarı idi.

Gears 5 oynarken Vantage'de performans kipi seçiliydi ve fan sesi aşırı yüksek gerçekten, annem yan odadan gelip vantilatör mü açık diye sordu hatta.

Taşıma olarak adaptör çok ağır ve geniş, onu saymazsak(300watt olması etken sanırım) laptop ideal, tabii sonuçta cihaz ultrabook v.s değil normal 2.4 kg ağırlığında sıradan bir laptop ağırlığı.

13bin tl ye bu cihaz bence alınabilir r5/r7 arasındaki fark değer mi onu da kullanım alanınız belirler, yalnız fan sesi genellikle AAA oyunlarda böyle yüksek. Battlefront 2 de cpu max 90 gpu max 79 derece gördüm 30 dakikalık oynadım onu da.
Şarjlı kullanım süresi nedir yani full oyun oynarsan ne kadar gidiyor ya da sadece chrome da gezdiğinde ne kadar gider ?
Bendeki model Türkiye modelinden daha fazla bataryaya sahip ( 80 whr / 60 whr ). Deneme olarak oyun indirmeye bırakıp Vantage den düşük modu seçtim 5,5 küsür saat kadar gitti batarya.1 saatte chrome/discord gezindim o arada.

Gears 5 oynarken 101 derece görmem üzdü çünkü cihazın altına da bir kaç şey koyup yükseltmeme rağmen öyle oldu. Bu arada çabuk soğuyor.

Gears 5'i kapattıktan hemen sonra değerler.
1630954890817.png

Gears 5 oynadım 30 dakika kadar sıcaklık f1 f2 tuşları üzerinde klavyeden bayağı hissedilecek kadar vardı değer olarak gpu max 84 görmüş ve o civarlarda gezmiş, cpu ise max 101 derece görmüş ama anlık çünkü ortalaması ve anlık değer 85 civarı idi.

Gears 5 oynarken Vantage'de performans kipi seçiliydi ve fan sesi aşırı yüksek gerçekten, annem yan odadan gelip vantilatör mü açık diye sordu hatta.

Taşıma olarak adaptör çok ağır ve geniş, onu saymazsak(300watt olması etken sanırım) laptop ideal, tabii sonuçta cihaz ultrabook v.s değil normal 2.4 kg ağırlığında sıradan bir laptop ağırlığı.

13bin tl ye bu cihaz bence alınabilir r5/r7 arasındaki fark değer mi onu da kullanım alanınız belirler, yalnız fan sesi genellikle AAA oyunlarda böyle yüksek. Battlefront 2 de cpu max 90 gpu max 79 derece gördüm 30 dakikalık oynadım onu da.

Bendeki model Türkiye modelinden daha fazla bataryaya sahip ( 80 whr / 60 whr ). Deneme olarak oyun indirmeye bırakıp Vantage den düşük modu seçtim 5,5 küsür saat kadar gitti batarya.1 saatte chrome/discord gezindim o arada.

Gears 5 oynarken 101 derece görmem üzdü çünkü cihazın altına da bir kaç şey koyup yükseltmeme rağmen öyle oldu. Bu arada çabuk soğuyor.

Gears 5'i kapattıktan hemen sonra değerler.
Eki Görüntüle 1160052
Ov soğutması iyi diyorduk ne olmuş be böyle. FPS olarak kaçlardaydı hocam.

Ov soğutması iyi diyorduk ne olmuş be böyle. FPS olarak kaçlardaydı hocam.
FPS'e dikkat etmedim hocam.

Psychonauts 2 oynamıştım dün 45 dakika kadar bu da onun verileri oyunu kapattığım an.
1. sıra o anki sıcaklık 3. sıra maximum değeri 4. sıra ortalama.
2 ise minimum ki oyunun simgeye tıkladığım zaman diyebiliriz yani boştaki değerler.

1630955490859.png

Sanıyorum Gears 5 ters geldi cihaza. Birazdan Control deneyeceğim isterseniz onu da bu şekilde yazarım. GPU açısından sorun yok ama CPU bir tık ısınıyor gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı