RTX 3060 - R5 5500 sistem durduk yere kasıyor

lablanca

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, Windows 11 Pro kullanıyorum. Bilgisayarım durduk yere kasıyor ve uzun süre geçmiyor, reset atınca kendine geliyor. Öyle kasacak bir sistem değil daha 2 ay oldu alalı. Bence şu anlık iyi de bir sistem.

16 GB DDR4 RAM, RTX 3060 ve Ryzen 5 5500 işlemcim var.

Yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim. Bu arada kastığında verdiğim görevleri vs. yapıyor, mouse işlemcim hareket ediyor, tıkladığım yeri çok yavaş da olsa açıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ram için Memtest ve SSD için Crystal disk programların ismi, bi sorun var mı diye kontrol et.
Hocam selamlar memtest yerine TechPowerUp Memtest64 kullandım. SSD için de dediğiniz gibi Crystaldisk kullandım değerler aşağıdaki gibi.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-07-28 014507.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-28 014507.png
    7,3 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran görüntüsü 2023-07-28 014821.png
    Ekran görüntüsü 2023-07-28 014821.png
    25,3 KB · Görüntüleme: 25
Memory locking failed hatası vermiş yani RAM'de sorun var. Çözümü var mı bilmiyorum. Donma harici mavi ekran aldın mı hiç?
Hayır hocam şuana dek hiç almadım.

Memory locking failed hatası vermiş yani RAM'de sorun var. Çözümü var mı bilmiyorum. Donma harici mavi ekran aldın mı hiç?
Hocam bu arada yabancı bir forum sitesinde de şunu okudum naçizane İngilizce'mle çevirebildiğim kadarını yazacağım;

Memtest64 kullanmanızı pek önermem çünkü yanlış bilmiyor isem uygulama Windows içerisinden, yani sistem aktifken bu testleri yapıyor. Sistem Memtest64'ün kilitlemeye çalıştığı şeyi kullanıyor olabilir, dolayısıyyla bu hatayı almış olabilirsiniz. Memtest86'yı deneyin.

Hayır hocam şuana dek hiç almadım.

Hocam bu arada yabancı bir forum sitesinde de şunu okudum naçizane İngilizce'mle çevirebildiğim kadarını yazacağım;

Memtest64 kullanmanızı pek önermem çünkü yanlış bilmiyor isem uygulama Windows içerisinden, yani sistem aktifken bu testleri yapıyor. Sistem Memtest64'ün kilitlemeye çalıştığı şeyi kullanıyor olabilir, dolayısıyyla bu hatayı almış olabilirsiniz. Memtest86'yı deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ki gibi uygularsan daha iyi olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ki gibi uygularsan daha iyi olur.
Hocam şuanlık vaktim yok been size sorayım. Hata verirse ne yapayım, vermezse ne yapayım? Uygulayacağım.

Geri
Yukarı