RTX 3060 - R5 5500 sistem durduk yere kasıyor

lablanca

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, Windows 11 Pro kullanıyorum. Bilgisayarım durduk yere kasıyor ve uzun süre geçmiyor, reset atınca kendine geliyor. Öyle kasacak bir sistem değil daha 2 ay oldu alalı. Bence şu anlık iyi de bir sistem.

16 GB DDR4 RAM, RTX 3060 ve Ryzen 5 5500 işlemcim var.

Yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim. Bu arada kastığında verdiğim görevleri vs. yapıyor, mouse işlemcim hareket ediyor, tıkladığım yeri çok yavaş da olsa açıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam SSD --> KINGSTON SNV2S1000G

RAM -->

Kingston Fury Beast KF436C17BB/8 8GB (1x8GB) DDR4 3600MHz CL17​

Memtest86 öneririm onu mutlaka yap. PC kasmaya başladığı zaman görev yöneticisinde bellek kullanımı işlemci kullanımı falan yüzde kaç oluyor onu bi kontrol et sistemi aşırı yoran birşeyde arkada çalışıyor olabilir. Virüs falanda bulaşmış olabilir, Torrent üzerinden oyun falan indirdiysen. Kaspersky virüs programı ile tam taramada öneririm.

Arkadaşlar selam, Windows 11 Pro kullanıyorum. Bilgisayarım durduk yere kasıyor ve uzun süre geçmiyor, reset atınca kendine geliyor. Öyle kasacak bir sistem değil daha 2 ay oldu alalı. Bence şu anlık iyi de bir sistem.

16 GB DDR4 RAM, RTX 3060 ve Ryzen 5 5500 işlemcim var.

Yardımcı olacak arkadaş varsa çok sevinirim. Bu arada kastığında verdiğim görevleri vs. yapıyor, mouse işlemcim hareket ediyor, tıkladığım yeri çok yavaş da olsa açıyor.

RAM sorununu çözdükten sonra Windows 10'a geçin.

RAM sorununu çözdükten sonra Windows 10'a geçin.
neden hocam

Memtest86 öneririm onu mutlaka yap. PC kasmaya başladığı zaman görev yöneticisinde bellek kullanımı işlemci kullanımı falan yüzde kaç oluyor onu bi kontrol et sistemi aşırı yoran birşeyde arkada çalışıyor olabilir. Virüs falanda bulaşmış olabilir, Torrent üzerinden oyun falan indirdiysen. Kaspersky virüs programı ile tam taramada öneririm.
Malwarebytes ile taradım herhangi bir virüs çıkmadı.

Geri
Yukarı