RTX 3060 R5 5600X sistem RDR2 düşük FPS

Daha fazla  
Merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi beklediğimden çok düşük FPS alıyorum oyunda. Oyunun textureları bulanık gözüküyor ve de. Oyun içi benchmark yaptığımda her şey Ultra DLSS açık AVG. FPS 58 minimum 22 maximum 138 FPS aldım DLSS kapalı AVG. 53 minimum 20 maximum 135 aldım. Oyun SATA SSD'ye kurulu. Tüm sürücülerim ve BIOS güncel. Windows 11 kullanıyorum.

Sistemim:
Anakart: Gigabyte B550M S2H rev1.0
SSD SATA: Burst Elite 480GB.
SSD M.2: Gigabyte 512 GB M.2 SSD.
Ekran kartı: Gigabyte RTX 3060 Gaming OC 12g.
İslemci: AMD Ryzen 5 5600X.
RAM: 8x2 G.Skill Ripjaws 3200MHz.
PSU: Corsair RM750 750W 80+ Gold.

Son düzenleme:
Değerleriniz normal. 1080p ultra ayarlarda DLSS kapalı iken kaç FPS almayı bekliyorsunuz ? RTX 3060 RDR 2 için 1080p ultra ayarlarda DLSS olmadan 60 FPS bandını zorlaması zor. Gerçekten ultra ayarlar için konuşuyorum, MSAA hariç tüm ayarları sona aldığımız takdirde. Ayarlarınızı da paylaşırsanız daha doğru yorumlarız.

RDR 2'nin saçmalığı işte. FHD'de 24 inç ve üzeri monitör kullanıyorsan ultra ayarda oynasan bile bulanık görüntü problemi var. Yapman gereken şey, DSR ile çözünürlüğü 2K veya 4K yapmak. Ancak 2K veya 4K yapınca ekran kartına binen yük artacağı için mecburen ayarları kısmak ve DLSS'i en azından ''Dengeli'' moda alman gerekecek. Bulanık görüntü sorununu bu şekilde aşabilirsin. FPS değerleri biraz düşük gibi. En azından 60 üstünde kalabilmesi lazım o sistemde.

Değerleriniz normal. 1080p ultra ayarlarda DLSS kapalı iken kaç FPS almayı bekliyorsunuz ? RTX 3060 RDR 2 için 1080p ultra ayarlarda DLSS olmadan 60 FPS bandını zorlaması zor. Gerçekten ultra ayarlar için konuşuyorum, MSAA hariç tüm ayarları sona aldığımız takdirde. Ayarlarınızı da paylaşırsanız daha doğru yorumlarız.
Bugün aynı sistemin videosunu izledim Technopattan. DLSS Kapalı iken ultra high ayarlarda avg. 68 fps alıyordu sistem. Ayarların hepsi Ultra şekilde test ettim DLSS kapalı ve açık şekilde.DLSS kalite yaptım.

Bugün aynı sistemin videosunu izledim Technopattan. DLSS Kapalı iken ultra high ayarlarda avg. 68 fps alıyordu sistem. Ayarların hepsi Ultra şekilde test ettim DLSS kapalı ve açık şekilde.DLSS kalite yaptım.
Hangi video ?

RDR 2'nin saçmalığı işte. FHD'de 24 inç ve üzeri monitör kullanıyorsan ultra ayarda oynasan bile bulanık görüntü problemi var. Yapman gereken şey, DSR ile çözünürlüğü 2K veya 4K yapmak. Ancak 2K veya 4K yapınca ekran kartına binen yük artacağı için mecburen ayarları kısmak ve DLSS'i en azından ''Dengeli'' moda alman gerekecek. Bulanık görüntü sorununu bu şekilde aşabilirsin. FPS değerleri biraz düşük gibi. En azından 60 üstünde kalabilmesi lazım o
DLSS suan performansta. Birkaç ayarı düşürdüm high medium a. Sorun kalmıyor ama dediğim gibi full ultra da iken dlss açık şekilde 60 ın üzerini görmesi gerek diye düşünüyorum.

RTX 3060'lı laptopların çoğu bile 60 FPS üzerinde kalıyor RDR 2'de ultra ayarda DLSS kapalı. Masaüstü 3060 için ortalama 52 FPS az bir değer.
Hocam Ultra ayardan kasıt ne ? Technopat testinde lafta ultra deniyor ama tüm ayarların ne olduğunu göremiyoruz.

Diğer oyunlarda sorun yok. Rdr2 de bu problemi yaşadım. Sadece oyun orjinal. Sata SSD ye kurulu oyun ondan olabilme ihtimali olabilirmi veya windows11 ile alakalı olabilir mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı