RTX 3060 sistem nasıldır?

Robert Pattinson

Femtopat
Daha fazla  
Sistem toplamaya karar verdim fakat çok bilgim yok. İstediğim ekran kartı tam olarak bu MSI Geforce RTX 3060 Ventus 2X OC 8GB GDDR6 128bit Ekran Kartı Bunu almayı düşnüyorum ve yanında ya Ryzen 5 5600 veya Intel i5 12400F almayı düşünüyorum. Yanında 32 GB RAM olursa daha iyi olur diye düşündüm. 1TB SSD yanında iyi gider. Fakat anakart RAM güç kaynağı kasa gibi şeylerde marka bilgim yok. Ne seçeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem toplamaya karar verdim fakat çok bilgim yok. İstediğim ekran kartı tam olarak bu MSI Geforce RTX 3060 Ventus 2X OC 8GB GDDR6 128bit Ekran Kartı bunu almayı düşnüyorum ve yanında ya Ryzen 5 5600 veya Intel i5 12400F almayı düşünüyorum. Yanında 32 GB RAM olursa daha iyi olur diye düşündüm. 1TB SSD yanında iyi gider. Fakat anakart RAM güç kaynağı kasa gibi şeylerde marka bilgim yok. Ne seçeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Toplam bütçe nedir?

Sistem toplamaya karar verdim fakat çok bilgim yok. İstediğim ekran kartı tam olarak bu MSI Geforce RTX 3060 Ventus 2X OC 8GB GDDR6 128bit Ekran Kartı Bunu almayı düşnüyorum ve yanında ya Ryzen 5 5600 veya Intel i5 12400F almayı düşünüyorum. Yanında 32 GB RAM olursa daha iyi olur diye düşündüm. 1TB SSD yanında iyi gider. Fakat anakart RAM güç kaynağı kasa gibi şeylerde marka bilgim yok. Ne seçeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?
Aşağı yukarı benzer sistemleri istiyoruz. i5 daha iyi bu arada.

Hocam 12100F kullanmanız yeterli olacaktır. 32 GB RAM'a bu sistemde ihtiyacımızın olacağını sanmıyorum.

32 gerçekten fazla gelir dersen sorun yok hocam 16 da olur fakat dediğim gibi bilgim olmadığından 3060 gibi bir karta yetmez gibi geliyor. Yeter diyorsan sorun yok hocam.

RAM'i 3600MHz 32 GB seçip 20500'e bunu alabilirsin.

Peki hocam iyi güzel de bu Zotac ile ASUS'un farkı nedir neden Zotac gibi daha az bilinen markalar daha ucuz beni kuşkulandırıyor.

Ekran kartının Zotac olması dışında sorun yok. Bir de 12400F daha iyi malum. Disk de Adata işte.
Peki hocam iyi güzel de bu Zotac ile ASUS'un farkı nedir neden Zotac gibi daha az bilinen markalar daha ucuz beni kuşkulandırıyor.
Ekran kartının Zotac olması dışında sorun yok. Bir de 12400F daha iyi malum. Disk de Adata işte.
Zotac gayet iyi bir marka. SSD'de hmb bulunan F/P bir model.

Geri
Yukarı