RTX 3060 Sistem Önerisi

Anakartı B450M-K II, SSD'yi Kingston A2000 yapın:

1623217471582.png

Bu şekilde 12.683 TL yapıyor. Eğer zorlayabilirseniz bütçeyi zorlayıp işlemciyi 5600X yapın derim. O şekilde de 13.900 TL olur.

GameGaraj'daki sistemin ekran kartını çift fanlı yapamıyorum maalesef stoklar tükenmiş. :(
Tek fanlı almak istemiyorum açıkçası. Tek fanlı almayı düşünecek olsam şu sistemi düşünmeden alabilirdim. Hem fiyatı ucuz hemde 11400 var.
Galiba GamingGen'e yöneleceğim.
Düzeltme yapıyorum ; İki modelde aynıymış fan olarak diğeri OC versiyonuymuş. :)

GameGaraj'daki sistemin ekran kartını çift fanlı yapamıyorum maalesef stoklar tükenmiş. :(
Tek fanlı almak istemiyorum açıkçası. Tek fanlı almayı düşünecek olsam şu sistemi düşünmeden alabilirdim. Hem fiyatı ucuz hemde 11400 var.
Galiba GamingGen'e yöneleceğim.
Düzeltme yapıyorum ; İki modelde aynıymış fan olarak diğeri OC versiyonuymuş. :)
Attığınızı almanızı önermem. Ekran kartı, tek fanlı olduğu için sobaya döner.

Bu ikisine yorumunuz nedir peki?

İkisi arasından ULTIMA-DUAL3060 tercih ederim.

Dual 3060 güzel. Eğer bütçenizi 13.700 civarına çıkarabiliyorsanız Phantom sistemi 5600X ile alın.

Ekstra 1 Ekran Kartı fanı için 400 TL vermeye gerek yok diyorsunuz yani anladım. :D
Evet Phantom sistemi 5600X ile özelleştirip sipariş edeceğim fakat kasanın önü kapalı duruyor hava sirkülasyonu vs. iyi midir acaba?

Tek fanlı ekran kartlarının yükte termal değerlerine bakın derim. Yazın özellikle kullanım alanınızın sıcaklığı yüksekse tek fan yeterli olmayabiliyor. Youtube da test videoları vardır spesifik olarak.

Monitörünüz de hayırlı olsun. FHD yerine QHD VA monitör tercih etmenizi önerirdim bütçe olarak aynı fiyatlarda bulunabiliyor. Yine de şimdiden hayırlı olsun.

Geri
Yukarı