RTX 3060 sistemde Crusader Kings 3 açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

PenaX57

Hectopat
RAM
3600 MHz G.Skill 16 GB (2x8 GB)
Ekran kartı
RTX 3060
Anakart
ASUS Rog Strix B550F-Gaming
İşlemci
AMD Ryzen 7 5700x
Merhabalar. CK3 oynuyordum, kapattım ardından tekrar açmaya çalıştıktan sonra açılışta crash vermeye başladı. 2 gündür bu böyle ve dosyaları doğrulamama, modları kapatmama rağmen sorun devam ediyor. Nasıl çözebilirim?

Çözüm
Bir reddit kullanıcısıda sizinle aynı hata logunu almış ve çözümün oyunu silip geri yüklemek olduğunu yazmış.

1716580907870.png

1716580956643.png
Oyunun herhangi bir hata logu var mı? Genellikle böyle açılmama ya da açılıp kapanmalarda oyun dosyalarında, veya belgelerde crash logu olur, böylelikle hatanın sebebini görmüş olursunuz.

Ek düzenleme: Oyunu kapattıktan sonra açılmadıysa modlardan kaynaklı save dosyasında bozulma yapmış olabilir. Tabii bu biraz düşük bir ihtimal.

Oyunun herhangi bir hata logu var mı? Genellikle böyle açılmama ya da açılıp kapanmalarda oyun dosyalarında, veya belgelerde crash logu olur, böylelikle hatanın sebebini görmüş olursunuz.

Ek düzenleme: Oyunu kapattıktan sonra açılmadıysa modlardan kaynaklı save dosyasında bozulma yapmış olabilir. Tabii bu biraz düşük bir ihtimal.
"C:\Users\User\OneDrive\Belgeler\Paradox Interactive\Crusader Kings III\crashes" Lokasyonunda şöyle bir yer buldum. Burası mı acaba?

Dosya Ekleri

• 1716579929957.png
    1716579929957.png
    42,3 KB · Görüntüleme: 4
Evet zaten dosya tarihlerine ve saatlerine bakarsak dosyalar siz açmaya çalıştığınızda oluşmuş. Biraz inceleyerek bulabilirsiniz hatanın sebebini ya da direkt buraya da atabilirsiniz.

Evet zaten dosya tarihlerine ve saatlerine bakarsak dosyalar siz açmaya çalıştığınızda oluşmuş. Biraz inceleyerek bulabilirsiniz hatanın sebebini ya da direkt buraya da atabilirsiniz.
Dosya içerisinde işe yarayabileceğini düşündüğüm bir şey bulamadım fakat dosyanın içinin ekran görüntüsünü buraya koyuyorum. (logs klasörü boş.)

Dosya Ekleri

• 1716580423397.png
    1716580423397.png
    14,7 KB · Görüntüleme: 4

Geri
Yukarı