RTX 3060 sistemde her oyunda çökmeler

batuhankurtcu

Decapat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR 16GB VENGEANCE LPX 3200 MHZ
SSD veya HDD modeli
Samsung 500GB 980 PRO
Ekran kartı
Asus TUF Gaming GeForce RTX 3060
Anakart
Asus TUF Gaming B450M-PLUS II
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Merhaba. Star Wars Jedi Survivor'da oynamaya çalıştıkça aralıklarla oyun çöktü, dedim ki oyun yeni sileyim sonra yüklerim. NFS Unbound yüklemiştim onda da hiçbir şey demeden çökmeler yaşandı. Şimdi de Days Gone'da yaşandı aynısı. Hata verirken hiçbir şey yazmıyordu sonuncusunda "video driver crashed and was reset make sure your video drivers are up to date. Exiting" dedi GeForce Experience üzerinden sürücülerim günceldi ancak https://youtube.com/watch?v=oW1R0jWc3QI…… bu videoda dediği yöntemleri de yaptım. Ondan sonra Dead Space Remake'de denediğimde de "DirectX function "getdeviceremovedreason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG (the GPU will not respond to more commands) GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060; driver.53598. this error is usually caused by the Graphics driver crashing; try installing the latest drivers. Gpubreadcrumbs: " diye bir hata verdi. Neden oluyor anlamıyorum sürücülerim da güncel.

Dosya Ekleri

• directx problem.png
    directx problem.png
    14,4 KB · Görüntüleme: 57
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Star Wars Jedi Survivor'da oynamaya çalıştıkça aralıklarla oyun çöktü, dedim ki oyun yeni sileyim sonra yüklerim. NFS Unbound yüklemiştim onda da hiçbir şey demeden çökmeler yaşandı. Şimdi de Days Gone'da yaşandı aynısı. Hata verirken hiçbir şey yazmıyordu sonuncusunda "video driver crashed and was reset make sure your video drivers are up to date. Exiting" dedi GeForce Experience üzerinden sürücülerim günceldi ancak https://youtube.com/watch?v=oW1R0jWc3QI…… bu videoda dediği yöntemleri de yaptım. Ondan sonra Dead Space Remake'de denediğimde de "DirectX function "getdeviceremovedreason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG (the GPU will not respond to more commands) GPU: NVIDIA GeForce RTX 3060; driver.53598. this error is usually caused by the Graphics driver crashing; try installing the latest drivers. Gpubreadcrumbs: " diye bir hata verdi. Neden oluyor anlamıyorum sürücülerim da güncel.

DDU ile sürücüleri kaldırıp temiz kurun.

Sisteminizde DirectX yüklü mü? Yüklüyse hangi sürüm?

Dxdiag

Bunu nasıl yapacağım? GeForce Experince üzerinden yeniden kur yaptım ama.

Dxdiag ile kontrol ettim DirectX 12 yüklü gösteriyor.

Dediğiniz şekilde yaptım. Hatta şans eseri yeni driver da geldi onu da yükledim. Ancak yok Dead Space'de sıkıntı devam ediyor. Days Gone silmiştim onu yüklüyorum şimdi geri onda da devam edecek büyük ihtimalle ama umut. Devam ederse ne yapmam gerekir?
Hocam kaldırıp silin en temizi olur yeniden kurmak olmaz halihazırda zaten bir driver var driveri tamamen kaldırın ve temiz şekilde kurun.

Days Goneda da devam ediyor. :/

Son düzenleme:
BIOS güncellemesi yapınız ve CMOS Reset atınız. Ardından tüm işletim sistemi güncellemelerini yapınız. Komut satırı ile winget upgrade --all komutunu çalıştırınız. Sorun düzelirse BIOS ayarlarına giriniz ve bellek hazır hız aşırtma ayarını yapılandırınız. Sorun tekrar etmezse bu şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tekrar düzelmezse aşağıdaki rehbere göz atınız.

Geri
Yukarı