RTX 3060 sistemde oyunlarda düşük GPU kullanımı

Hocam zaten stuttgarttasın iki gün az gezip 900 euroya 4070 Ti al 3060'ı da at çöpe gitsin uğraşma. Çözülmezse işlemcini at çöpe 450 euroya 7800x3D al bak nasıl çözülüyor sorun.
Arkadaş hangi oyunu oynuyor bilip bilmeden nasıl böyle cevaplar verebiliyorsunuz? Saçmalıyorsunuz. Belki CPU Intensive bir oyun oynuyor arkadaş. Belki işlemcisi yetmiyor darboğaz yaratıyor. Belki oyun çok eski GPU fazlasıyla yetiyor. Belki oyunun ayarları en düşükte GPU'yu fazla zorlamıyor darboğaz yaratıyor. Nereden biliyorsunuzda yeni ekran kartı al, yeni işlemci al diyebiliyorsunuz?

@281746 bu arkadaşı takmayın hocam siz işlemcinizi ve oyunun ismini yazın bize.

Arkadaş hangi oyunu oynuyor bilip bilmeden nasıl böyle cevaplar verebiliyorsunuz? Saçmalıyorsunuz. Belki CPU ıntensive bir oyun oynuyor arkadaş. Belki işlemcisi yetmiyor darboğaz yaratıyor. Belki oyun çok eski GPU fazlasıyla yetiyor. Belki oyunun ayarları en düşükte GPU'yu fazla zorlamıyor darboğaz yaratıyor. Nereden biliyorsunuzda yeni ekran kartı al, yeni işlemci al diyebiliyorsunuz?

Sence konu sahibinin CPU ve bottleneck gibi şeylerin ne olduğu hakkında bir fikri var mı ekran kartını yazıp kötü demiş ki 1 ay çalışıp high-end PC aldığın ülkelerde insanlar bizim kadar uğraşmıyor basıyor parayı geçiyor yoksa ben de bilirim Hyper-threading kapattırmayı, termal bakım yaptırmayı, sürücü, disk, Windows dosya doğrulama, oyun dosyası doğrulama belki Allah bilir ayarları açayım derken resolution scale'i fullemiştir, belki iGPU kullanıyordur belki VRAM darboğazı vardır sana milyar tane sebep sayarım da hani oyun adını ya da cpusunu bile vermeyen ksye önerim çalışmıyorsa ve paran varsa at gitsin al son model bir şey uğraşma kontrolsüzce fulle her şeyi.

Sence konu sahibinin CPU ve bottleneck gibi şeylerin ne olduğu hakkında bir fikri var mı ekran kartını yazıp kötü demiş ki 1 ay çalışıp high-end PC aldığın ülkelerde insanlar bizim kadar uğraşmıyor basıyor parayı geçiyor yoksa ben de bilirim Hyper-threading kapattırmayı, termal bakım yaptırmayı, sürücü, disk, Windows dosya doğrulama, oyun dosyası doğrulama belki Allah bilir ayarları açayım derken resolution scale'i fullemiştir, belki iGPU kullanıyordur belki VRAM darboğazı vardır sana milyar tane sebep sayarım da hani oyun adını ya da cpusunu bile vermeyen ksye önerim çalışmıyorsa ve paran varsa at gitsin al son model bir şey uğraşma kontrolsüzce fulle her şeyi.
Hocam siz sorunları yenisini alarak mı çözüyorsunuz?

hocam 1 aylık maaşımla high-end pc alabiliyorsam demirbaş olduğu için sorun çıkartmayacak bir tane alıyorum en baştan çözülüyor.
Öyle düşünmeyin. Herkesin ihtiyaç piramidi farklı. Yurt dışında ekonomisi iyi ülkelerde bu ürünler bize göre ucuza geliyor ancak kullandıkları para birimi çok değerli onu da unutmayalım. Bence 3060 çok iyi bir kart 1080p oyunculuğu için. Arkadaşa yardımcı olmaya çalışalım derim.

Hocam sanırım sistemde darboğaz var. Hangi işlemciyi kullandığınızı söylerseniz size yardımcı olabiliriz.

Siz konu sahibinin sorununu anlamadan direkt kökünden işi çözmeye çalışıyorsunuz. Bu kötü bir şey. Olmaması gereken bir şey. Keşke bende zengin olsamda paramı çatur çutur her yere harcasam, bozulan şeyi çöpe atıp yenisini alsam. Burada tartışmaya gerek yok.

Arkadaş hangi oyunu oynuyor bilip bilmeden nasıl böyle cevaplar verebiliyorsunuz? Saçmalıyorsunuz. Belki CPU Intensive bir oyun oynuyor arkadaş. Belki işlemcisi yetmiyor darboğaz yaratıyor. Belki oyun çok eski GPU fazlasıyla yetiyor. Belki oyunun ayarları en düşükte GPU'yu fazla zorlamıyor darboğaz yaratıyor. Nereden biliyorsunuzda yeni ekran kartı al, yeni işlemci al diyebiliyorsunuz?

İntel 7 11. nesil işlemci rtx 3060 ekran kartı 16gb ram cihaz modeli Monster Tulpar serisi

cyberpunk gibi oyunlar harici her oyunda böyle mesela My time at Portia gibi basit bir oyun. Mesela cyberpunkta rahat oynatması gerekirken full ayarlarda alakasız droplar yaşıyorum esc menüde 3 5 saniye durunca oyun rahat akmaya devam ediyor tuhaf bir şey.

Siz konu sahibinin sorununu anlamadan direkt kökünden işi çözmeye çalışıyorsunuz. Bu kötü bir şey. Olmaması gereken bir şey. Keşke bende zengin olsamda paramı çatur çutur her yere harcasam, bozulan şeyi çöpe atıp yenisini alsam. Burada tartışmaya gerek yok.
cihaz yeni hocam ya temizlikle falan alakası yok çoğu kişi ezber konuşuyor. Sanki temizlik yaptırmayı ben düşünemiyorum. Çoğu oyunda da böyle Cyberpunk örneklemesinde olduğu gibi

Hocam sanırım sistemde darboğaz var. Hangi işlemciyi kullandığınızı söylerseniz size yardımcı olabiliriz.
Darboğaz olsa anlarım biraz olsun anlıyorum zaten hazır sistem. İntel i7 11. nesil

Senin biraz karın ağrın var gibi ben diğerleri gibi güzel cevap vermekten anlamam dostum bana da sallamışsın sen benim bilip bilmediğimi neye göre yorumlayıp yorum yapıyorsun çözemedim. Her şey zaten full ayarda oyun ne işlemci kullanıyor ne ekran kartını kullanım değerleri düşük olay bu

İşlemciniz nedir? Hangi grafik ayarlarında hangi oyunlarda deniyorsunuz?
İntel i7 11. nesil hocam my time at portia isimli basit görselli bir oyun ama cihaz fps sorunu cıkarıyor ne cpu ne gpu kullanıyor.

intel i7 11. nesil

Bazı oyunlarda optimizasyondan olabiliyor (ya bilgisayarın ya da oyunun) ben programla çözüyorum, en son Elden Ring'de Razer Cortex yükledim ama galiba sosyalde pek sevilmeyen bir program, isterseniz bakabilirsiniz.
Mamba elite mouse kullanıyorum razerın bütün uygulamaları yüklü ama faydasını göremedim

diğer arkadaş beni bilgisayarda cahil zannetmiş galiba bilip bilmediğimi bile doğrulamadan saldırmış her neyse hocam yukarda yazdım rtx 3060 gayet iyi bir ekran kartı işten arta kalan zamanda chill vakit geçirmek için aldım gayet memnunumda yani rtx 3060'ın neresine çöpe at diyor anlamadım. Avrupa da herkesin teknolojik kirlilik yarattığını sanıyor galiba arkadaş. Basit bir oyun denedim My time at protia diye 5 10 dakika gireyim dedim oyun 50 fps üzerine çıkmıyor ne cpu ne gpu kullanıyor cihaz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı