RTX 3060 sistemde oyunlarda düşük GPU kullanımı

281746

Hectopat
Oyundayken FPS değerimin düşük olduğunu gördüm RTX 3060 ekran kartında böyle bir sorun olmaması gerektiğini düşündüm uygulamadan kullanımlara baktım işlemci normal değerlerde sıcaklık değerleri de normal ama ekran kartım %30 %40 arası kullanıyor ve bu FPS'imi çok düşürüyor. Cihaz nihai performans modunda. NVIDIA ayarları düşey senkronazisyon hızlı seçili, görüntü ayarı ise gelişmiş 3D seçili.

Son düzenleyen: Moderatör:
1-) Windows güç seçeneklerinden performans modunu aktif edip deneyin.
2-) Driverları güncelleyin. Sadece ekran kartını güncellemek yetmez.
3-) Windows arama çubuğuna grafik ayarları yazarak gözat bölümünden oyunu ve grafik sürücüsünü bulup yüksek performansa ayarlayın,
Birde Nvıdıa sürücüsünü windows'un oldugu sürücüye kurulu değilse silip windows'un olduğu sürücüye kurun.
Aklıma gelenler bunlar

Oyundayken FPS değerimin düşük olduğunu gördüm RTX 3060 ekran kartında böyle bir sorun olmaması gerektiğini düşündüm uygulamadan kullanımlara baktım işlemci normal değerlerde sıcaklık değerleri de normal ama ekran kartım %30 %40 arası kullanıyor ve bu FPS'imi çok düşürüyor. Cihaz nihai performans modunda. NVIDIA ayarları düşey senkronazisyon hızlı seçili, görüntü ayarı ise gelişmiş 3D seçili.

İşlemciniz nedir? Hangi grafik ayarlarında hangi oyunlarda deniyorsunuz?

İşlemci ne?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230408-070747_Photos.jpg
    Screenshot_20230408-070747_Photos.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 224
hocam senden ricam aşagıdaki konuyu açan arkadaşa sen cevap yazarmısın nedense ben yazamıyorum o konuya cevap. :)
Gidero sitesi daha 1 ay olmuş kurulalı ticaret kayıtlarıda 1 aylık, dikkat etsin dolandırılmasın uygun alıcam diye

Konuyla alakasız mesaj yazmak yasak.

Hocam oyun ayarlarında genel olarak ekran kartını kullanacak ayarları açarsanız büyük ihtimal GPU kullanımı daha çok artacaktır onun haricinde güç ayarlarından nihai performansa alabilirsiniz.

Bazı oyunlarda optimizasyondan olabiliyor (ya bilgisayarın ya da oyunun) ben programla çözüyorum, en son Elden Ring'de Razer Cortex yükledim ama galiba sosyalde pek sevilmeyen bir program, isterseniz bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı