RTX 3060 sistemde RDR2 takılıyor

ihaliloz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Red Dead Redemption 2'de atla hızla koşarken ekranı hızlıca çevirirken, koşarken arada saliselik takılmalar yaşıyorum bu da oyun zevkimi ciddi manada düşürüyor. Bütün sürücüler güncel arka planda çalışan sistemi yoran bir uygulama yok. İşlemci sıcaklığı en fazla 88 dereceyi görüyor ekran kartı sıcaklığı ise 79 dereceyi geçmiyor. Bilgisayarı yüksek performans modunda kullanıyorum. Oyunu DirectX 12'de Vulkan'da açmayı denedim, ayarları düşürdüm sonuç aynı.

Bilgisayar yeni. Sorunu bir türlü tespit edip düzeltemedim ayrıca BF1 ve BF5'de de MP modunda 64 kişilik sunucularda yoğun çatışmalarda FPS düşmesi yaşıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim: Acer Nitro 5 AN515-45 Ryzen 5 5600h işlemci RTX 3060 ekran kartı 16 GB RAM Windows 11 Pro.

İşlemci sıcaklığı fazla geldi bana ısınıp performansı düşürüyor olabilir geçen ay aynı sorunları bende yaşıyordum kaliteli bir macun ve eskisine nazaran daha iyi bir PSU alarak sıcaklıkları düşürdüm takılmalar düzeldi.

Muhtemelen işlemcinin ısınmadan dolayı MHz düşürmesi ile bunu yaşıyorsun. İşlemciyi 85 derecenin altına indirmeye çalış.

İşlemci sıcaklığı fazla geldi bana ısınıp performansı düşürüyor olabilir geçen ay aynı sorunları bende yaşıyordum kaliteli bir macun ve eskisine nazaran daha iyi bir PSU alarak sıcaklıkları düşürdüm takılmalar düzeldi.

Fanı manuel olarak Turbo moda aldığımda sıcaklıklar daha da düşüyor. Ama sonuç aynı

Fanı manuel olarak Turbo moda aldığımda sıcaklıklar daha da düşüyor. Ama sonuç aynı
Oyun HDD de kurulu ise SSD ye atıp deneyebilirsin istersen bir. Grafik ayarlarından oyunların .exe uzantılarına yüksek performans verip tam ekran iyleştirmelerini devre dışı bırakmayı da dene. Son olarak MSI afterburner ile bir kullanımlara bak ne durumdalar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı